Plíseň ve skříni

Od: Datum: 06.11.13 10:25 odpovědí: 11 změna: 06.11.13 18:23

Dobrý den. Prosím potřebuju poradit. Zjistila jsem, že mám plíseň v ložnici ve skříni, tak jsem skříně odtáhla a zeď je naprosto suchá, i skříň z venku nejeví známky plísně, ale ve vnitřku mám povlečení plesnivé.Tak a teď co stím? Jedná se o severní stěnu a chtěla bych poradit zda máte někdo zkušenosti s termo nátěrem stěn.Je to jako normální Primalex, ale něco v tom je ,že to odráží teplo spátky do místnosti a snad nepropouští zim a vlhko z venku. Mám obavy, že to nebude fungovat, proto se ptám. Nebo koupit polistyren kazety a nalepit je na zeď. Nebo má někdo z vás ještě jinou zkušenost? Skříně už k této stěně nedám.Děkuji za rady a přeji hezký den. Alik.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.11.13 10:44
avatar

Občas mám velmi podobný problém. Ložní prádlo dobře vyprané, usušené, vyžehlené a ještě na sušáku nebo šňůře prosušené. Po čase, v zimě i v létě, ho vytáhnu a smrdí plesnivinou, zatuchlinou a to tak, že strašně. Někdy je to jen jedno povlečení, někdy načichly ty ostatní. *plac* Skříňka, ve které prádlo mám, je šikmo v koutě, protože na ni mám televizi. Udělalo to i v jiné skříňce. Tam problém není. *zed* Na některé věci jsem puntičkář a toto mě dohání k zoufalství. *plac* Zkoušela jsem nedávat aviváž, ale ocet nebo nic, ale nejsem si jistá, jestli je to tím. *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 06.11.13 12:03

Manželka kromě obvyklé levandule a pod. začala do každé skříně s prádlem dávat jeden sáčel odvlhčovače a je pokoj!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: naoko
Datum: 06.11.13 14:21

Neplačte . Vytáhněte občas všechno ven, vyvětrejte, přeskládejte. Půl dne to bude sice u vás vypadat jako když se chcete někam stěhovat, ale to se uklidí. Tu skříňku nechte otevřenou občas třeba celý den.Ten pohlcovač by mohl pomoci, zkuste to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: benŽ
Datum: 06.11.13 12:02
avatar

Dobrý den, myslím, že pokud je zeď i okolí suché a bez plísně, tak to není třeba řešit tam, ale pouze ve skříni. Neukládat prádlo vlhké, možná tam dát nádobu se solí (ta pohlcuje vlhkost) a hlavně zajistit větrání skříně. Asi udělat jeden otvor dole a druhý nahoře, aby mohl vzduch procházet a měnit se. Mohlo by to pomoci. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.13 13:00
avatar

Alíku,

když je zeď OK, skříň zezadu OK, tak jedině je problém uvnitř skříně. Nežli začnete dělat úpravy na stěně, zkuste odtáhnout skříň od zdi. Nalepením polystyrenových kazet (vnitřní zateplení) si moc nepomůžete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 06.11.13 14:15

Mylím, že to bude problém skříně a nedostatečného větrání. Z jakého je materiáli a nemáte ji novou? Jestli ji máte v záruce zkuste ji reklamovat . Předtím ale zkuste :

Skříň vymýt, usušit , znova umýt něčím proti plísni. Šaty a prádla vyndat , vyprat a vyčistit a pořádně usušit (tedy plíseň z prádla už ale nevyperete). I šatník a prádelník se musí čas od času větrat, zvláště jeli v domě trochu vlhko. Pak se vám vlhkost sráží ve skříni a do těch šatů a prádla vlhkost natáhne i když zdi jsou suché. Prostě je potřeba tak 2x měsíčně , když zatopíte , otevřít všechny almary a šuplíky a vyvětrat je. To samé platí pro deky, peřiny apod. A hlavně taky při vaření. Zvl᚝ jestli máte plastová okna. Oblepením zdí, zvl᚝ pokud je suchá nic nevyřešíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alikŽ
Datum: 06.11.13 14:27

Děkuji všem za rady. Skříně mám staré, ale tím to nebude. Okna máme plastové 4roky a u té stěny stojí 15let a nikdy jsem tam nic neměla, větrat větrám dost, celé léto mám otevřená okna i dveře na terasu a z kuchyně to taky nebude, protože tu mám na druhém konci baráku a zapínám digestoř při vaření. Prostě nevím co se stalo, ale dost mě to viděsilo, protože v baráku bydlím 24 roků a nikdy jsem nic takového neměla. Jo a je to novostavba, tedy před těmi 24léty.Každopádně dík.

Datum: 06.11.13 14:41

Jestli máte, zkuste dát do skříně vlhkoměr, a tu nespekulujeme o větrání. Pokud nemáte, dá se koupit od dvou stovek a jistě pro něj najdete další uplatnění. Na základě zjištěné vlhkosti se dá poradit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.13 15:38
avatar

Aliku, vy jste mě přivedla na myšlenku. To smrďaté prádlo mám od té doby, co mám nová okna. V tomhle bytě bydlím nějakých skoro 20let a zasmrádlé prádlo není zas až tak dlouho. *sok* Hodně a ráda větrám. Mám ráda průvan. I v mrazech průvanem v celém bytě nejméně 3x denně větrám. Velmi často, když odcházíme z bytu, pozotvírám všechny skříně i skříňky a průvan z větraček a všech dveří větrám, protože se panicky bojím plísně. V okolních bytech slyším na plíseň stížnosti, ale já ji nemám vůbec nikde. Ale je pravdou, že tenhle problé přišel s plastovými okny. Budu muset pohlídat mikrovětrání nebo jak se té poloze kličky říká.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alikŽ
Datum: 06.11.13 17:39

Milá babko už když u nás byli měřit nová okna, tak tu byl takový mladíček od kterého bych nic nečekala, ale on byl šikovný a upozornil mě na to, že se může dělat plísen, ale myslel spíš na zdech. Tak jsem to i trochu hlídala a jak je vidět neuhlídala.No už jsem to vymyslela. Starý almary půjdou zdomu, protože na jinou stěnu se mi nevejdou, tak koupíme novou menší , která půjde dát na jinou stranu. Ale co jsem se ptala na ten termo nátěr, tomě nikdo nenapsal zda to funguje. Alik.

Od: uskaŽ
Datum: 06.11.13 18:23

Neřešila jsem nikdy ztuchlé prádlo, ale na nových skříních mi vadil podivný zápach, byl cítit jen při otevření, prádlo bylo OK. Na všechny dvířek nábytku jsem nalepila takové filcové, smaoleící podložky. Kupují se v sadě, jsou tam kulaté, podlouklé a kus v celku. Tím mi dvířka nemohou úplně dolehnout a uzavřít se a je pokoj.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.