Problém s termostatem?

Od: Datum: 05.11.13 15:45 odpovědí: 5 změna: 05.11.13 16:46

Dobrý den, mám takový problém. Bydlím v bytě, kde mám vlastní kotel(Protherm LEV kkv 24) a termostat (Auraton 2005). Vše fungovalo (topení, ohřev vody) do doby, než v termostatu došly baterie. Ty jsem vyměnila, ale topení už nenaskočilo. Podle programu v termostatu by se topit mělo. Myslím, že je nějaký problém se spojením mezi termostatem a přijímačem u kostle. Když přijímač na +- minutu vypojím ze zásuvky a pak zas zapojím, tak se kotel sepne, pustí trochu teplé vody do radiátorů, ale po chvíli se znovu vypne. Na kotli svítí diodka pro toplení a ukazuje teplotu otopné vody. Ta klesá a když se dostane do určitého bodu, tak se kotel sepne a vodu ohřeje na 66°, ale do topení ji nepustí. Jinak vodu ("kouhoutkovou") ohřívá bez problémů. Nevíte někdo co s tím? Už jsem poněkud zoufalá...zrovna teplo doma nemám...Děkuji předem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.11.13 15:56
Z popisu mi vychází že nejde oběhové čerpadlo. Kotel se jak píšete ohřeje na 60 a pak ho vypne termostat na kotli protože voda se nehne a zůstává v kotli. Zkontrolujte jistič oběhového čerpadla pokud má samostatný a jinak budete muset pozvat topenáře.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.11.13 16:02

Plynový kotel má poruchu čerpadla ošetřenou. Pokud nevzníkne rozdíl tlaků před a za čerpadlem, membrána neotevře přívod plynu do hořáku.

doplněno 05.11.13 16:09:

Vypadá to na chybu v bezdrátové komunikaci mezi kotlem a termostatem. Pokud máte možnost, zkuste zkušebně přiblížit termostat ke kotli, jestli se nenaváže spojení. Zkusil bych také jiné baterie, i když píšete, že jsou nové. No a také bych zkusil vyresetovat příjímač u kotle. Buď vypnutím celého kotle ze sítě na pár minut, pokud je přijímač napájen z kotle nebo vyndáním baterií, pokud je napájen bateriemi.

Datum: 05.11.13 15:58
na termostatu je kontrolka sepnuti ta sviti?

Od: host
Datum: 05.11.13 16:06

Je dobré si přečíst manuál, tam se píše například

"Postup při uvádění bezdrátového termostatu do provozu:

2. Po vložení baterií stiskněte nulovací tlačítko RESET

3. Vyčkejte 15 minut, než se nabije kondenzátor na 15V, jinak termostat nesplní udávanou vzdálenost"

4. Těmito pokyny se řiďte při každém uvádění bezdrátového termostatu do provozu na sezónu i při výměně baterií"

--- konec citace.

Od: radikal*
Datum: 05.11.13 16:46

Pokud je ("kohoutková") voda ohřátá, na kotlu svítí kontrolka provozu topení (to mu dává povel termostat) a do radiátoru jde jen trošku teplé vody, může to být 3cestný ventil, který přepíná vodu do výměníku TV. Jenom je divné (náhoda), že se to stalo hned po výměně baterií. Pro jistotu si pozvěte servisáka.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.