Vypocet -vzorec pro plynove topeni(kotel)

Od: Datum: 05.11.13 05:50 odpovědí: 4 změna: 05.11.13 16:05

dobry den potrebovala bych poradit jak vypocitat jaky plynovy kotel budu potrebovat je nejaky vzorec podle ktereho to zpocitam? a konkretne jaky typ kotle doporucite ono pry to furt meni jednou smi byt turbo kotel prez zed pak uz ne takze jedine kondenzacni kdo se v tom ma vyznat.ja potrebuji plynovy kotel jen pro topeni bez ohrevu TV a nelze odvod spalin resit do komina.dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.11.13 07:00
avatar
Vzorečků je mnoho.
Ale ani se vzorečky to bez patřičného vzdělání nespočítáte.
Nechte to na někoho kdo tomu rozumí..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.13 07:07
avatar

mícháte dohromady dvě věci, výkon kotle a typ kotle. Výkon kotle byste měla mít vypočítaný v projektu domu. Jestli výpočet nemáte, pak byste si ho měla nechat udělat. Výpočet ale není zadarmo, protože je to sofistikovaná a odborná práce. Jestli se vám nechce nebo nemůžete platit, pak použijte orientační vzorec, kdy se výkon počítá z objemu obytných místností v m3, vynásobený konstantou 40. Výsledek vyjde ve wattech.

příklad : byt 100 m2, s výškou místností 3 m, objem objem bytu = 3 x 100 = 300m3

Výkon kotle je potom 300x40=12000 W, 12 kW.

Výkon plynového kotle se dá do jisté míry nastavit směrem dolů i nahoru. Takže když by se později ukázalo, že kotel je příliš silný, pak můžete zavolat servis, ať vám výkon upraví.

Typ kotle vám doporučí nějaký místní plynař, nejlépe ten, který vám jej bude i montovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 05.11.13 09:17

Tohle je práce pro projektanta. Ten vám nejen spočítá potřebný výkon kotle, ale také vybere správný typ. Není to nic tak jednoduchého co by šlo vysvětlit přes poradnu nebo přes telefon. Je přitom nutno zohlednit spoustu věcí u kterých by vás třeba ani nenapadlo, že s tím souvisí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.13 16:05
avatar
Teorie je že se počítá 30-50 watů na kubík ohřívaného vzduchu podle toho jak je barák zateplený. Jenže výsledek pro vás nemá žádnou cenu protože kotel sí stejně sama kupovat ani montovat nebudete a plynař vám to bez projektu dělat nebude, takže vás placení projektu stejně nemine.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.