Vafky - kryt ano či ne?

Od: Datum: 03.11.13 12:14 odpovědí: 6 změna: 06.11.13 18:42

u vafek jsem sundal kryt a zdá se mi že - nechají - víc tepla v místnosti - doba na výměnu tepla je tak krátká že když je něčím zakryju vlastně tím zpomalím výměnu tepla - z hlediska bezpečnosti je to špatně ale vycházel jsem z podobného problému - částečného zakrytí radiárorů např. křeslem kdy bývá 30% ztráta - co vy na to?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.11.13 12:24

Ten kryt je tam jen pro bezpečnost aby nedošlo k popálení o těleso ohřívače.A aby nedošlo k požáru třeba od záclony a pod. pro nic za nic tam není.

Ohodnoceno: 2x

Od: bora3
Datum: 03.11.13 12:28

Určitě to je ztráta. Samotné vafky jsou ztrátové už tím, že polovina tepla jde pryč komínkem ven ze zdi. Pokud můžeš, tak si pořiď etážové topení.

Kryt nahraď jiným, zvláště, pokud jsou v bytě děti. Místo plechů si pořiď velmi řídkou svařovanou síť, přes kterou může dobře proudit vzduch. Kryt pořiď určitě už z bezpečnostních důvodů. Nejen, aby se někdo nepopálil o horká kamna, ale též aby na ně náhodou nespadl snadno hořlavý předmět a nevyhořeli jste.

Ohodnoceno: 0x

Od: mmontas*
Datum: 06.11.13 18:34

Díky

Datum: 03.11.13 14:43

kryt má jednak funkci ochrany před popálením, protože uvnitř wafek hoří plamen a hlavně má funkci estetickou. Vidíte přece, jak vafky bez krytu vypadají. Paráda, co?

Druhá věc : Přistavení křesla blízko k radiátoru vám přece nemůže způsobit třicetiprocentní tepelnou ztrátu. To prostě není pravda.

Ještě bych dodal, že výrobce wafek udává účinnost 87%, tak se nenechte strašit místními experty. Je spíš záhodno wafky udržovat v čistotě a v pořádku. Jednou za pár let byste měl zavolat servis, ať vám kamna vyčistí a udělá revizi.

Od: mmontas*
Datum: 03.11.13 15:02

jasně nevypadají nic moc a bezpečnost především to chápu ale přece jen úspora je lákavá takže asi zvolím úpravu krytu nebo vyrobím sítovaný kryt - těch 30 % vlivem křesla u radiátoru to jsem někde četl leták a byla to spíš inspirace - díky všem za názory

Datum: 06.11.13 18:42

Já mám kryt již mnoho let mimo.

Nevím název Wafek, ale již více jak 20 let mám mezi deskama vložen výměník a vytápím teplou vodu do vedlejšího radiátoru.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.