Přístřešek na hranici pozemku

Od: Datum: 02.11.13 22:14 odpovědí: 3 změna: 03.11.13 07:31

Dobrý den, ráda bych se poradila. Soused připravuje přístřešek pro auto, kerý je na hranici našeho pozemku (hned u plotu). Nic proti tomu nemáme, ale stavbu nechce ohlásit ani nijak jinak ošetřit (vyjádření hasičů atp.). Pokud by se šlo v budoucnosti do důsledku, může stavební odbor popotahovat i nás, že stavba je na černo a není ohlášená? děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 03.11.13 00:52

Ne nemuže vás popotahovat (nejste majiteli ani stavba není na vašem pozemku)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.11.13 06:58

Od letošního roku platí novelizace stavebního zákona183/2006 Sb a takovou drobnou stavbu je možné zařadit pod ustanovení §130 písm.e



  • 1. stavby o jednom nadzemním podlaží do 25 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky, nepodsklepené, jestliže neobsahují obytné ani pobytové místnosti, hygienická zařízení ani vytápění, neslouží k ustájení nebo chovu zvířat, neslouží k výrobě nebo skladování hořlavých kapalin nebo hořlavých plynů a nejedná se o jadernázařízení;


popř. bod



  • 17. odstavné, manipulační, prodejní, skladové nebo výstavní plochy do 300 m2, které neslouží pro skladování nebo manipulaci s hořlavými látkami nebo látkami, které mohou způsobit znečištění životního prostředí.


tedy není nutné takové stavby ohlašovat a nejedná se tedy o černou stavbu /jako kdysi/.Ale pokud stojí těsně u hranice Vašeho pozemku,pozemku,je vhodný Váš písemný souhlas ,kde si některé výhrady dát můžete např.

"Nemám námitek pro umístění drobné stavby - přístřešku - postaveného ve vzdálenosti méně jak 2 metry od hranice mého pozemku s touto výhradou

1. Odvedení dešťové vody bude provedeno mimo můj pozemek

2. Používáním přístřešku nebude jakkoliv omezeno mé vlastnické právo k mému pozemku

3. Nenesu žádnou odpovědnost za případné škody způsobené používáním přístřešku.

/Stavební zákon v jednom svém ustanovení hovoří u některých staveb o hranici 2 metrů a odvodu dešťové vody/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 03.11.13 07:31

  1. Neni to §130, pism.e, ale §103, odst.1, pism.e, bod 1
  2. stavebni ohlaseni sice nepotrebuje, ale musi mit Rozhodnuti o umisteni stavby, protoze ta garaz je blize nez 2m od hranice pozemku
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.