Izolace základů

Od: Datum: 02.11.13 15:50 odpovědí: 10 změna: 03.11.13 08:55

Dobrý den, potřeboval bych poradit jak izolovat vnitřní základy viz.foto 1 v pokoji kde je stará dřevěnná podlaha na zemině, odkopal jsem základy cca 40cm a vyhodil desky podlahy po první trám cca 1metr foto2, prosím tímto o radu čím zaizolovat odkopanou část základu, jakým materiálem zasypat odkopanou část a jakým nejjednodušším způsobem položit novou podlahu na chybějící část (nechci totiž vytrhávat celou podlahu a následně betonovat.)

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.13 16:09

správně by ta lepenka co je pod prkny měla probíhat zkrz zed ven pod první cihlou ale nějak mě nesedí výška . Každopadně podříznout vložit lepenku a navařit na původní .vykopanou zem můžeš dosypal šterkem a zabetovat do jedné roviny

Ohodnoceno: 0x

Od: deluxe*
Datum: 02.11.13 17:16

lepenka je pouze pod trámy jinak zemina, co podřezávat?

Od: abc*
Datum: 02.11.13 17:21

zdivo mezi základem a cihlama

Datum: 02.11.13 17:25

musí být oddeleno zdivo od betonu takže se vyřízne malta a vloží se lepenka . Je to dost náročné v domácích podmínkách ale jde to. Proč děláš to co tam děláš? jaký byl problém? Je vlhké zdivo a beton?

doplněno 02.11.13 17:27:

vezmi prosím tě metrovou lat a polož jí na tu hlínu od dřevěné podlahy až ke zdi a dej sem fotku . Jako na fotu 3

Datum: 02.11.13 18:31

zdravím, problémem byla vlhkost na zdi a plíseň tak do výše půl metru , (ovšem po odsunutí skříni) mám to tak odkopané už 2roky, vlhkost a plísně zmizely není vidět, že by základy tahaly vlhkost do zdi, rád bych to teď už dál dohromady a stále nevím jak někdo radí celou dřevěnou podlahu i s trámy odstranit a následně po zaizolování zabetonovat ale to se mi právě nechce raději bych to nějak vyřešil se zbývající podlahou co tam zbyla.

Datum: 03.11.13 01:37

Málo jste větral, popř. topil. V dědovo neobývané ložnici to bylo taky, jak se začalo normálně obývat (topit i větrat) tak to taky zmizlo, takže podle mne zbtečná práce.

Datum: 03.11.13 08:55

Máte pravdu místnost byla neobývaná a nevětraná tak asi stačilo savo,popř. osekat omítku a nahodit novou. Jen se ještě zeptám, bylo by možné na stávajíci podlahu z desek položit plovoučku?

Datum: 02.11.13 18:41

doplněno 02.11.13 18:45:

bližší foto

Datum: 02.11.13 17:45

většinou to jde normálně kaprem (pilou), pokud je možnost tahat z obou stran

Datum: 02.11.13 23:51

Ahoj. Když něco nechceš, tak nechceš. Je to jen tvoje věc. Ty v tom budeš asi bydlet. Podřezání jen pilou není to nejlepší. Je vhodné vyrazit tu nejspodnější cihlu, odstranit maltu ze spáry, vyrovnat plochu do roviny a po vložení ipy zatlačit omazanou novou(jinou) cihlu fajnovou cementovou maltou tak, že budou ty mezery kolem ní plně vyplněné. Nepoužívat dřevěné klíny, jinak potom nad tím podřezáním více popraská zdivo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.