Prani koberce

Od: Datum: 01.11.13 23:41 odpovědí: 11 změna: 03.11.13 00:57
avatar
jakym zpusobem nejlip vyprat koberec? rucne.
diky

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.11.13 23:42
avatar
koberec se čistí tepovačem
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.13 00:37
avatar
a kdyz tepovac nemam a chtela byvh to delat rucne? jde o mensi detsky koberec...
Od: ben®
Datum: 02.11.13 00:46
avatar

Dobrý den, vzpomínám si, jak babička koberec vyklepala a pak ho drhla na čerstvém sněhu.

Poházet sněhem a vydrbat kartáčem z obou stran. Ale, to asi dělat nebudete. Také bez sněhu to moc nejde . Jinak, ten koberec po sněhové masáži "prokoukne". Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: 111®
Datum: 02.11.13 07:48

koberec se nepere, protože se vám bude kroutit a nevypnete ho..Na mokro určitě ne..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.13 08:34
avatar

Souhlasím s Benem, na sněhu se koberec vyčístí poměrně dobře.

Také se doporučuje rozházet na koberec kysané zelí a zametat sem tam. To vyzkoušené nemám.

Hodně záleží na materiálu. Mám pár malých koberečků z umělých vláken, dávám je do pračky, ten největší má rozměry 140 x 80 cm. Nacpu to do pračky, jediný problém může být, když to nelze dát sušit ven.

Ručním tepovačem jsem si kdysi dávno nadělala na koberci vlny. Teď mám kombinovaný vysavač, dá se tím i za mokra čistit. Už se koberce nevlní, ale možná už to tolik nenamáčím, protože se bojím, možná jsou koberce z jiných materiálů. Nevýhoda tohoto vysavače - těžký, neskladný.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.11.13 09:34

Já ho čistím tak že ho občas postříkám ,do pumpy dám ocet nebo tekuty prášek na praní nebo na koberce,dobré je přidat aviváž.pumpuji a stříkám.Koberec neasmrádne.Jednou jsem ho nechala vyčictit a hrozně zasmrádl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.11.13 09:44

Otázkou je co je to za koberec a co na údržbu výrobce. Spoustu koberců nelze prát, více namočit, protože jsou ošetřeny a pak změknou a krabatí se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alik®
Datum: 02.11.13 10:39

Dobrý den. Čtu tady váš problém s kobercem. Za celý život už jsem vyzkoušela ledacos, ale mám ověřené toto: buď vezmu kombinvaný vysavač, to když dělám velký úklid, jsem s ním naprosto spokojená, jen se nesmí používat žádné ty prášky na praní, protože to vám pak všechen ten prášek zůstane v koberci. Je to jako by jste vyprala prádli a nevymáchala to. To je jedna možnost.Nebo se dá použít to zelí ,jak bylo výše zmíněno,další možnost je koupit křišťálovou sodu, tu také používám do toho vysavače, dát do vody a vlhkým harem koberec vytírat.No a pak ještě prodávají Vaniš na čištění koberců. Mám taky vyzkoušeno, ale na veké plochy je to drahé, takže to používám hlavně v kuchyni kolem linky, protože vaniš dobře odmašťuje, ale musí se hodně zašlapat do koberce a nechat třeba i přes noc působit. Pak důkladně vysát.Věřte, že nejlepší je lino. Vytře se a je to. Mám koberce po celém bytě v domě a tak mám co uklízet, zase na druhou stranu je to útulnější a není na tom vidět každý drobek. Přeji všem hezký den. Alik

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.13 00:57

Ahoj. Alíku. Dobrý. Jen ta soda není Křišťálová, ale jen Kristalická. Bývá toho 1 kg igel. pytlík. Pro mokré čištění vysavačem se používá AKYPO pro strojové čištění, aby to nepěnilo. Když se to namočí, tak se to musí taky hodně nechat vysát. Tu vodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.13 11:20
avatar

Mnoho let se zabývám čištění koberců.Nedovedu si představit,prát koberec ručně.Jednak se v něm ukládají zbytky pracích prostředků,nehledě na to,že zárodky roztočů se tím nezničí.Také plísňová nákaza se ve vlhkém koberci(trvá i 2 dny,než po praní vyschne)pěkně rozbují.Používám čisticí vysavač Kärcher včetně čisticího prášku,s jeho vysokou účinností.Stačí velmi malá koncentrace k dokonalému oddělení nečistot.Roztok působí jen nezbytně krátkou dobu po nástřiku a hned se odsaje spolu s nečistotami.Koberec zůstane jen málo vlhký a lze po něm za dvě hodiny chodit i v ponožkách(Podle počasí).

Tyto čistící vysavače jsou i v půjčovnách k mání za celkem rozumné půjčovné.Pokud je někde v rodině alergik,nevidím lepší způsob úklidu.

Detaily mohu poskytnout.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezeveccisty
Datum: 02.11.13 14:05

Přihodím vlastní zkušenost - koberec jsem v létě hodil na zahradu, nakropil vodou, vzal takovej ten prášek (Cif oxy nebo jak se to jmenuje), posypal, vydrhnul rejžákem a prostříkal wapkou. Září jak vrátnice z Černobylu...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.