Kotel začal najednou hodně kouřit

Od: Datum: 01.11.13 19:26 odpovědí: 4 změna: 02.11.13 16:03

Dobrý den,prosím vás poradí mi někdo?Mám kotel na tuhá paliva.Je to asi 14 dní co mi kotel začal strašně čoudit.Do té doby fungoval dobře.Komín mám vyčištěný a kotel musím čistit každý dne pač je strašně zanešený.Nemá žádný tah do komína.Může to být uhlím?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.11.13 19:32

Ano , může to být uhlím . Co máte za kotle a jakým topíte uhlím? Ale ted bylo období kdy mělo spousta lidí podobný problém , je možné že to bylo počasím (tlak atd.)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.11.13 20:15

Takže behy, měl by jste začít tím jaký máte komín, výška celková a výška nad střechou, zda máte na komínu nějaký cylindr a pod. V každém případě kotli pomůžete tím, že před zátopem zapálíte v komínových dvířkách několikateré noviny a pod., aby se průduch po nějakou dobu prohřál, velmi dobrá je letlampa, ten špatný tlak je pravděpodobný, pokud předtím tah komínu nezlobil...

doplněno 01.11.13 20:23:

A ještě vám doporučuji si udělat zkoušku vlhkosti uhlí, protože dnes člověk neví, odkud a v jaké kvalitě co kupuje. Zajisté budete mít domácí digitální váhu s rozlišením 1 gramu, odeberte si 100 g uhlí( jako 100 %) a pak dejte vzorek uhlí pořádně vysušit na topení, v mikrovlnce a pod. Pak vzorek zvažte znovu a uvidíte - možná budete sám překvapen tím, co chcete aby hořelo. Ubytek výsledné váhy bude procento vlhkosti ..., pak dejte vědět

Ohodnoceno: 1x

Od: rnk*
Datum: 01.11.13 22:02

Neosadil jste letos třeba plastová okna? Nebo jiné utěsnění domu? je do kotelny přívod vzduchu? Vlhké uhlí?

Od: bgmaniac*
Datum: 02.11.13 16:03

Venku je hlavně na topení uhlím dost teplo, pokud tedy nemáte opravdu silný komín.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.