Koupě části pozemku s garáží - vyřizování

Od: Datum: 01.11.13 16:16 odpovědí: 1 změna: 01.11.13 17:14

Dobrý den,
obracím se na vás s dotazem na koupi části pozemku s garáží. Soukromý majitel má rodinný dům se zahradou a na kraji svého pozemku stojí garáž (s vlastním vjezdem ze silnice). Před garáží je asi 4metrový prostor / plocha, teprve potom stojí garáž. Majitel je ochoten garáž i s prostorem před ní prodat. Nikdy jsme ale takto nekupovali, tak nevíme,Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 01.11.13 17:14

Nejprve koukněte do katastrální mapy, zda garáž stojí na samostatné parcele. Pokud ne, tak majitel nejdříve musí přes geodeta parcelu rozdělit a nechat zapsat do katastru. Majitel si nechá udělat odhad nemovitosti a s vámi sepíše kupní smlouvu. Majitel zaplatí daň z převodu nemovitosti, vy podáte na Finančáku přiznání na nemovitost, pokud již nějakou máte, tak jen opravné . A budete ročně platit daň z nemovitosti.

Pochybuji, že by vás majitel nechal napojeny s el. na svůj dům. Nejjednošší by bylo, pořídit si podružné el. hodiny, veškerou spotřebu by platil prodejce garáže a vy podle podružných hodin byste mu zaplatili vaši spotřebu. Já bych to neudělala. S katastr. mapou zajděte na ČEZ a poptejte se za jakých podmínek by vám zřídili samostatnou přípojku a nebo zda byste si jí museli financovat sami.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.