Meridla na teplo (topeni v panelovem dome)

Od: Datum: 01.11.13 12:08 odpovědí: 9 změna: 01.11.13 22:07
avatar

Zajima mne, zda je mozne instalovat meridlo na topeni v panelovem dome takove, ktere jde UPLNE vypnout. Bezne se instaluji meridla, ktera zacinaji na stupni "2", (cca 16stupnuC), a nejdou uplne vypnout pri vetrani apod. Od tepelneho technika jsem slysela, ze je mozne po dohode s celym domem (uzivatele na zaklade napr. schuze) vymenit jedno meridlo v byte za takove, ktere jde vypnout uplne. Musi to byt udajne jedna stoupacka. Nelze dat nekomu do tam a druhemu do jine mistnosti. Musi byt zachovana soupacka.

1/ Ale...nikde neni toto schvaleno , vse je ustne, nemam se o co oprit a predlozit navrh na domovni schuzi. Nemate nbekdo zkusenost a odkaz, nebo vyhlasku?.. nemohu nic najit..

2/ Vloni probehla "hlaska" ze od noveho roku s enbude pocitat 40% korekce, take nemohu dohledat vyhlasku.

Pokud nekdo v tomto jste zbehly, ci dokonce pracujete jako tepelny technik, prosim o odpoved.

Dekuji .

doplněno 01.11.13 18:21:

Omlouvam se, nejedna se primo o meric, ale regulator, hlavici, kde je mozne nastavit teplotu v byte.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.11.13 15:30

Řeč je o měření nebo regulaci?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.13 18:20
avatar

Jasne..spatne napsano, jedna se o hlavici umistenou na topeni, ...takze regulace. :)

Datum: 01.11.13 17:35
avatar

podívejte měřidlo nikdo neovládá, je naprogramováno aby se ovládalo samo. Vypínání zapínání manuálně neexistuje. Přemýšlíte o nečem, co reálně nelze. Měřidla se instalují odbornou firmu, které na to má papír a instalují se na všechny radiátory. Samozřejmě že měřidla měří pouze poměrově a tudíž to není jako vodoměr, který změří proteklou vodu v objemu. Takže se 60% spotřeby tepla celého domu rozdělí podle naměřených jednotek v bytech tj. považuje za složku Vaší spotřeby a zbylých 40% spotřebovaného tepla domu se rozdělí podle podlahové plochy bytu bez ohledu, jestli jste topili málo nebo hodně. Myslím, že by něco mohlo být v zákoně o vlastnictví bytů.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.11.13 18:27
avatar

Ano, jiz jsem doplnila..nejedna se o meridlo jako takove, ale hlavici, kde se da nastavit teplota, stupne, v mistnosti. Existuji hlavice, jde se zacina na 2 a jsou az do 5...pak existuji takove, ktere zacinaji *, (vypnuto, vetrani), pokracuji 1, pak 2...-5. Ty jsme meli predtim. Nyni instalovala firma ty od "2" a najednou nam technik rekl, ze jsme si v jedne mistonosti mohli nechat ptrave ty od "nuly"...ale nemohu nic najit, abych to mohla predlozit ostatnim uzivatelum.

Jinak vodomery u nas napr. na SV jsou pomerova meridla, zasadni je patni meridlo dane Veolii. Vodomer na TuV je fakturacni meridlo, ne pomerove. Nektere domy jiz maji patni i na Tuv (tepelne hospodarstvi) a pak je to stejne jako u SV.

Korekce 40% mela byt prave zrusena a melo se platit pouze dle meridel v byte. Ale take hledam vyhlasku ci navrh, nebo zda jiz bylo ci bude schvaleno.

Datum: 01.11.13 18:35

Pokud jde o nastavení termostatické hlavice až na nezámrznou teplotu (cca 6 stupňů), tomu snad nic nebrání. Pokud jde o rozúčtování nákladů na topení, pak nějaký paušál zůstat musí a pod 40% asi nebude nikdy. Byl by to fyzikální nesmysl.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rnk*
Datum: 01.11.13 18:45

Tohle se tu řešilo předevčírem a vyřešilo: https://www.poradte.cz/domacn…2960-topeni-termohlavice.html

Ten zákon je nový občanský zákoník.

doplněno 01.11.13 21:44:

Přečtěte si to prosím ještě jednou a pořádně. Řeší se tam jak odstranit omezení, aby na hvězdičku šla.

pro buss:

bytová problematika je v NOZ od § 1158 do § 1239.

Dalším předpisem k vytápění je vyhláška 366/2010 Sb. jestli bude v souvislosti s NOZ novelizovaná netuším.

doplněno 01.11.13 22:49:

OK! opravuji: VYHLÁŠKA 372/2001 Sb. kterou se stanoví pravidla pro rozúčtování nákladů na tepelnou energii
na vytápění a nákladů na poskytování teplé užitkové vody mezi konečné spotřebitele

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 01.11.13 20:39
avatar

Dekuji

doplněno 01.11.13 20:43:

Tam se resi termohlavice, co jde na hvezdicku...nam nejde.

Od: buss®
Datum: 01.11.13 21:07

Je možno z toho NOZ citovat, kde se hovoří o vytápění bytu a jak?

doplněno 01.11.13 22:07:

No to já víím, ale tady se řeší teplo.

doplněno 01.11.13 22:24:

Doporučuji si u té vyhlášky přečíst důkladně § 1/2.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 01.11.13 22:07

Myslím, že v tom máte trošku zmatky. Máte TRV a pak i IRTN? Asi ano. Co rozumíte těmi 40 %? O podílu základní a spotřební složky jste zřejmě hlasovali, nebo to možná rozhodl výbor (pokud jste SVJ) a měla by jste o tom vědět. .V každé případě ji však máte uvedenu ve vyúčtování služeb, TRV jsou různé typy se startovací teplotou.
A proč nevětráte krátce? Když místnost prochládne, tak stejně pak na vaši pohodovou teplotu se ventil otevře naplno. Pak je ještě další věc, pokud máte IRTN, že jste si snad odhlasovali (rozhodl výbor...) limity vytápění a to je zase v § od průměru. Pokud je nedodržíte, jste trestána. Jinak o teple se dočtete v zákonu o hospodaření s energií + vyhláška.

doplněno 01.11.13 22:08:

zase v § od průměru ... v %

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.