Rozvod teplého vzduchu od krbových kamen

Od: Datum: 30.10.13 10:57 odpovědí: 9 změna: 29.09.15 16:29

Dobrý den, uvažujme moji teorii. Mám krbová kamna. Nad nimi bych do SDK stropu dal mřížku a nástavcem na trubku. Podobně bych to udělal ve zbylých místnostech bungalovu. Vše propojil na půdě trubkami a přidal ventilátor, který by odsával nad krbem a rozehnal teplo do místností. Když uvážím riziko, že nátáhnu nějaký smrad aj. pak všude, má tento nápad význam? Měl by někdo seznam dílů co by bylo ještě potřeba? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.13 11:26

Hlavní je zvážit jestli nepřetahnete tah komínu ale jestli to bude do ostatních místností tak by to možná šlo... Jak přivádíte vzduch do místnosti pro kamna?

Ohodnoceno: 0x

Od: jikk
Datum: 30.10.13 11:35

oficiálně nijak - jen netěsnosti, jinak jsou větrací mřížky ven ve spíži (pokud to natáhne pod dveřmi do pokoje s kamny)

Od: rnk*
Datum: 30.10.13 11:48

Pokud tedy doděláte přívod vzdychu pro kamna, tak to fungovat bude. Pokud však nepoužijete zvukově izolační hadice SONOVAC tak budete nejen cítit každý pach z místnosti, ale také slyšet každé slovo řečené v kterékoliv místnosti v každé jiné libovolné místnosti.

doplněno 30.10.13 12:18:

Ze svých zkušeností doporučuji venliátor o malém výkonu, který nebude slyšet. Nemá žádný smysl něco vyfouknout během chvilky. Tím si zajistíte jen průvan a víření prachu.

Ta hadice SONOVAC má uvnitř dírkovanou folii do izolace. Tím ne zajištěno velmi účinné tlumení hluku. Do 5 metrové hadice můřete řvát či pískat jak chcete a na konci není slyšet vůbec nic.

Pokud použijete hadici sice izolovanou, ale s hladkým neperforovaným vnitřním povrchem, zvuk to tlumit nebude. nejhorší jsou plastové trubky a hliníkové harmoniky. Izolovat zvenku samozřejmě jdou taky.

doplněno 30.10.13 12:36:

Délka se doporučuje 5 metrů mezi výdechy.

Datum: 30.10.13 12:08

Když jí použije tak bude mít mensí tepelné ztráty a o tom že by se izol . flexem šířil něak zázračně hluk to jsem ještě neviděl a neslyšel..

když použije obyč. hadici tak mu bude utíkat teplo do pudních prostor...

jinak ventilátor je otázka velikosti vytápěných prostor na to jsou výpočty kde se zjístí koik by měl dát ventilátor m3 vzduchu

nebo dokonce zde je to o dost jednoduší http://www.ventilatory-vzduch…n_page=ventilatory_kalkulacka

(doufam že mě admin neukamenuje :D)

ale kdyby jste chtěl počítat je to toto http://www.dospel.cz/vypocet.html

ale myslím že určitě by vám stačil ventilátor http://www.vzduchotechnika-ve…entilator-vents-tt-200,3.html ale to musíte si určit vy já jsem u vás doma nebyl :D

Když se vzduch v místnosti ohřeje tak ho budete moct rychle vyfouknout do ostatnícm místností a potom pomocí triakového regulátoru snížit přibližně otáčky aby vzduch už jen lehce cirkuloval

Když je ventilátor na plný koule tak dělá trochu hluk... když snížíte otáčky tak i ten se dost sníží...

Datum: 30.10.13 12:19

Asi jste si to spatne precet. Radce doporucuje sono trubky. Jak jiz nazev napovida jsou urceny proti prenosu zvuku. Jen je ho tam potreba mit minimalne 2m, jinak zvuk prenasi i tak. Overeno z rozvodu od krnu ktere mame isntalovane my. Prilis kratke. teplo to vede skvele samotizi, ale zvuk bohuzel take

Od: instalater*
Datum: 30.10.13 13:39

Zdravím . nevymýšlej nic , co už je dávno vymyšlený a odzkoušený. http://www.profikrby.cz/ Na ventilátoru je čidlo , který ti ho sepne při teplotě jakou si nastavíš. Pokud si nedokážeš spočítat výkonnost ventilátoru , tak doporučuji přikoupit regulátor otáček. Můžeš tam vsadit i filtr , ale ten si poradí pouze s prachem , né s pachem. Počítej s tím , ale že by bylo vhodné také ten vzduch dostat nazpátek z vytápěných místností k tomu krbu .

Pokud bych se k tomu měl postavit po kutilsku , tak bych tam vsadil obyčejný radiální ventilátor a pod strop bych umístil pokojový termostat jaký se dává ke kotlům ( třeba AURATON 2020 ) který jde zapojit i opačně a to tak , že sepne když se mi zvýší teplota v místnosti na hodnotu kterou si nastavím. Když mi ventilátor odebere teplý vzduch pod stropem a teplota se sníží , tak se mi automaticky vypne.

Datum: 13.12.13 10:23

Dobrý den, ještě bych pozměnil svůj pův. dotaz. Jak by fungovalo výše zmínené provedení ale však BEZ ventilátoru? Tedy jen pouze proudění od kamen.

Od: pitrs*
Datum: 13.12.13 12:48

bez ventilátoru by to nefungovalo

Datum: 29.09.15 16:29

Dobrý den,

nakonec jsme nic od položení dotazu nerealizovali, nebyl čas :). Teď ve mně tato myšlenka dloubá dál. Jen z textu jsem vybral tuto otázku, jak vyřešit přívod vzduchu? Kamna si berou jen to co je pokoji, externí přívod nemají. Občas teda vyvětráme. Zbytek je asi skrz digestoř v kuchyni s obývákem, pokud povolí klapka. Dále co se stane když místnosti, do kterých bych foukal, uzavřu dveřmi od ostatních?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.