Jak opravit kouřovod svépomocí?

Od: Datum: 29.10.13 18:27 odpovědí: 5 změna: 30.10.13 21:26

Dob rý den,

potřeboval bych poradit s opravou kouřovodu od plynového kotle. Při náhodné kontrole kouřovodu (který mimochodem má platnou revizi) jsem zjistil, že je na několika místech silně prorezlý a jedno 90° koleno je nalomené. Nechci na to volat to volat topenáře/kominíka, ale chtěl bych to vyřešit pomocí nakoupené pozinkované roury a kolena, vše bych utěsnil kamnářským tmelem. Myslíte, že je tento postup možný, bezpečný a nebude na překážku případné příští revizi? Nebo je bezpodmínečně nutné, aby byl kouřovod letovaný?

Děkuji !


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.13 18:34
no pozink si myslím určitě nee ,zplodiny jsou agresivní brzy odejde,jinak se používal hliník dnes nerez,dokonce soused ted při výměně kotle musel vyměnit hliník za nerez. no asi bych to nechal kominikovi a domluvil se s nim na nějakém kompromisu a ceně, není nad to se otrávit ,tohle není cítit a spolehlivě to zabíjí. jinak co mám doma je vše falcované
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.13 20:08

Ahoj. Jestli to vytápění plynem plánuješ ještě na pár let, určitě neváhej a jdi do toho nerezu. Je to materiál na věky. A zase. Je otázka, do čeho a jak je ten kotlový kouřovod zaústěn. Měl by mít ve zdi zazděno takové Téčko. Směrem dolů by měl být ten tah zúžený a zakončený nádobkou na stečený kondenzát. A samozřejmě těsnící dvířka pro vizuální kontrolu toho tahu směrem nahoru. Tam kominíci vkládají zrcátka a vytahují případný napadaný ptáky. Jinak, nerez se neletuje ale nýtuje, případně když je tím firma vybyvena tak se sváří. Tak zatím asi tak.Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 30.10.13 17:01

Díky za info, asi půjdu do toho nerezu. Komín je totiž starý, vyvložkovaný pozinkem (90.léta), ale ten T kus v něm není. Svislá trubka končí těsně nad kolmou vodorovnou, do které ústí kouřovod. Právě tento kratký vodorovný úsek se úplně rozpadl, kouřovod (který je taky načatý) tak vlastně drží jen v omítce, což je velmi nebezpečné. Když tam nechám dát ten T kus + nový nerezový kouřovod, tak to snad vydrží až do konce životnosti komína.

Datum: 30.10.13 21:26

Ahoj. Tak a teď už víš, proč ti ta pozink.trubka tak rychle shnila. Pozink-špatně. Neodtékání mimo vodorovný odtah z kotle směrem dolů-špatně. Když si to necháš vyvložkovat až nahoru nad hlavici komína, máš na hodně dlouho klid. Potom už ten komín bude stárnout tak, jak bude stárnout celý barák. Ještě bude trpět ta nadstřešní část. Ale to se dá taky řešit. V případě nějakých vad na tahách od topidel, jde jen o vaše životy v domě. Žijte blaze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bgmaniac*
Datum: 30.10.13 07:15

Pokud vím, tak dle platné normy pozink již být nesmí. Hliník Vám revizí ještě projde, pokud by tam byl starý, pokud by se dělala oprava, rekonstrukce, je již třeba použít nerez.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.