Jak nastavit platby TV, rozhlasu a elektriky

Od: Datum: 29.10.13 11:41 odpovědí: 5 změna: 30.10.13 09:28

Dobrý den,

doposud jsem platila TV, rozhlas a elektriku (neměnící se částka každý měsíc) složenkou na poště. Chtěla bych zadat příkaz v e- bankovnictví. Jak mám postupovat? A musím změnu nahlašovat poště?

Díky za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 29.10.13 11:46
avatar

Dobrý den, a nebyla to spíše platba přes SIPO? Na druhé straně toho lístku je přesný popis, jak a na jaký účet to posílat. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: narf
Datum: 29.10.13 11:47

Zřiďte si inkaso, neměla jste je? Jinak trvalý příkaz, musíte znát číslo účtu (předčíslí, má-li, atd) příjemce a částku, kterou budete posílat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.13 20:13

Ahoj. Jestli máte to SIPO, tak si ho celé můžete dát platit z toho účtu. Složenka na tři věci to asi nebude. To nahlášení Poště, to nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.13 02:00
avatar

Zajděte na poštu kde s Vámi sepíší žádost plateb SIPA s možností trvalého inkasa z Vašeho účtu. Vše je též na stránkách pošty k nahlédnutí, kde je možné si stahnou (vytisknout) příslušný formulář, s kterým zajdete na poštu. Platby Sipa cca po 2-3 měsících na základě Vaší žádosti budou bankou strhávány pravidelně měsíčně. Podmínkou je ovšem, že máte PC a mailovou adresu na kterou Vám bude chodit elektronický doklad o platbě Sipa a zároveŇ budete osvobozena od poplatku 5 Kč. Pokud se rozhodnete pro inkasní platby doporučuji aby jste měla dostatečný zůstatek na účtu aby platba mohla být inkasována, jinak Vám začne chodit stávající doklad k platbě Sipa na poště.

flodur

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.10.13 09:28
avatar

Lenko, všichni Vám radí použít Sipo. Já rovněž tak. Nevím jakou máte banku a co si účtuje za poplatky za převod peněz a za řádky ny výpisu. Já mám na Sipu plyn i pojištění, zkrátka vše co jde. Pak příkaz z banky zaplacení Sipa je na jeden řádek a za jeden poplatek. Jak se již někdo zmínil, nechte si zasílat doklad od sipa emailem, ušetříte 5 kč za měsíc, navíc v počítači se to lépe hledá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.