Čím zlepšit těsnost hlavních dveří?

Od: Datum: 03.12.13 00:10 odpovědí: 14 změna: 09.12.13 21:15

Prosím poraďte ni s problémem u vchodových dveří.Dveře jsou dvoukřídlová a na straně u kliky dole se nedovřou až k prahu-Tím vzniká vodorovná mezera u podlahy a svisle od kliky dolů také-Tím u dveří táhne i je slyšet hodně hluk z venku,ije vždy cítit v předsíni ,že některý soused zatopil, případně že pálí třeba plasty.Šlo by to nějak spravit, dveře měnit nechceme.Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kami95
Datum: 03.12.13 00:21

Pozvala bych si toho, kdo vám ty dveře montoval..reklamačka pěkně..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 03.12.13 00:23

Kdo tvrdi, ze jsou nove?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanher*
Datum: 03.12.13 01:05

Kdo tvrdí, že jsou staré?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.13 01:02
avatar

Existují různá samolepící těsnění, lze je nalepit i v několika řadách. Nepíšete, jak je mezera velká. Jsou dveře skřivené? Pokud ano, bylo by nejlepší je vyměnit i s futry. Jinak jde si vyrobit na míru lišty které se na futra nebo na dveře nalepí, pokud je mezera tak velká, že to nepobere samolepící těsnění. S těmi lištami si lze pohrát i doma, je to jen o hoblování a přiměřování.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.12.13 05:19
avatar

Pokud jsou mezery nestejnoměrné,nalepil bych ze slabého filcu dorovnání.Pak kolem dokola nové těsnění.Na práh nalep pruh koberce,tak,aby dosedl až na křídlo dveří.Spodek dveří se dokonale utěsní.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.13 09:08
avatar

Používají se silikonové gumičky do dveří a oken.

http://www.okentes.cz/tesneni…-nelepici/silikonove-profily/

Přilepíte neutrálním silikonem.

Pokud je velká mezera, že se gumička nedotkne duhé strany, je třeba vlepit slabou latičku od truhláře, pak teprve gumičku.

Vše lze opravit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: host*
Datum: 03.12.13 10:11

Za vchodové dveře, kterými hodně táhlo se, pokud byl volný prostor, dával těžký silný závěs posuvný na kroužcích na tyči u stropu. Až k zemi. Nebo dělený na dvě strany, procházelo se středem. Znáte to z venkovských obchodů na horách nebo i ze samoobsluh ve ve velkých městech, kde by jinak pokladním sedícím zády ke vchodu namrzly záda i ruce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asdd
Datum: 03.12.13 10:44

Nalepit těsnění, pokud je škvíra veká tak lištu + těsnění. Klínovitá škvíra = lišta se ohobluje na míru (stejný tvar jako škvíra). Lišta se buď lepí nebo přidělá hřebíčkama/vrutama.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.13 12:32
avatar

na dveře nalepte dřevěnou lištu tak, aby byla po celé šířce a těsně nad prahem. Tím vytvoříte překážku proudícímu vzduchu a proudění výrazně zpomalíte. Tah pode dveřmi bude mnohem slabší. Totéž se dá udělat i na svislé straně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: onassis*
Datum: 06.12.13 20:20

ahoj, no nevím jestli je nejlepší pořád něco někam lepit. Podle toho co píšeš, to vypadá na skroucené dveře, buď vlhkostí, nebo naopak vyschnutím. Nejlepší bude je v místě kde se dveře dotíkají vrchní části futer je obrousit, ofrézovat, líznout vybračkou, prostě sundat ten přebytek dřeva, než se ti přiblíží spodní část zase tam kde má být. Případně pokuď máte někde kolem stolaře, truhláře vzít dveře a skočit za ním. Otázka pár minut a je to ok. Pak pro 100% účinnost můžeš dokola nalepit těsnění.Vyplňovat takovéto spáry pořád nějakým pseudo těsněním je řešení na chvíli. Pokuď to jde a je tam dost "masa" obrušte to a dokud budou dveře v suchu, máte klid. Ahoj

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.12.13 21:02
avatar

Ano, dveře jsou zkroucený do vrtule. Čím to je těžko říci, pravděpodobně vlhkostí.

Sundat ten přebytek dřeva, vibračkou, to si nějak neumím představit, to je práce pro vraha. Akorát by se musel vzít celej falc nahoře a skoro celá klapačka, tu dole skoro vůbec a nahoře stejně jako falc. Brousit centimetr, fakt krásná práce.

Navíc by se po obroušení projevil problém a sice by dveře při zavření měly dost vůli, musel by se upravit a předlabat protiplech.

Nejjednodušší je dát nějaký těsnění, kdo si s tím chce trochu víc vyhrát, tak zkusí trochu poštelovat panty, pokud tam jsou klasický starý zadlabávací, je to trochu opruz, ale kousek se s nimi hnout dá. Po vyštelování pantů dát těsnění a hotovo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: onassis*
Datum: 07.12.13 13:48

podle mě je potřeba obrousit, tolik kolik je dole škvíra, pokud je to cm, tím spíš bych nepovažoval nalepení těsnění za opravu. Samozřejmě pokud jdou poštelovat panty, tak bych samozřejmě začal, ale pořád zůstanou dveřě skroucené. Vybračkou to jde snadno, musí být taky odpovídající smirek, třeba 50. Nebo to zanést ke stolaři. To těsnění nenalepíte nikdy rovnoměrně, páč se škvíra směrem nahoru zužuje,muselo by to být několik vrstev, aby se to těsnění postupně zmenšovalo. Nedokážu si představit jak by to vypadalo. Radši opravit jednou a pořádně, všechno chce svoje. Ahoj

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asdd
Datum: 09.12.13 15:56

Většinou je lepší přidat lištu, než ubírat dveře. tj. pokud je škvíra nepravidelná tak 1. stovnat lištou škvíru 2. nalepit těsnění.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: onassis*
Datum: 09.12.13 21:15
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.