Jak opravit vylomeny pant - foto

Od: Datum: 28.10.13 13:12 odpovědí: 7 změna: 29.10.13 18:54

Dobry den, mame drevene dvere a vylomil se jeden ze tri pantu. Pujde to opravit? Treba nejakym bilym brousitelnym tmelem? dekujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.10.13 13:20

Protože je to vylomený na křídle dvěří, tak bych obě části pantů vymontoval a obě části posunul (buď nahoru nebo dolů).

Tak aby pant ve dveřích dobře držel.

Dveře nepůjdou vyměnit za jiné, protože panty budou mít jinou rozteč.

Taky by to šlo zalepit nejakým dvousložkovým epoxidovým lepidlem, ale nevím jakou to bude mít pevnost a životnost.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.10.13 16:08
avatar

to posunutí pantu v obložkové zárubni bych chtěl tedy vidět. Já je mám doma štelovatelné a opravdu nevím, že by to bylo tak jednoduché jak je to tu napsáno (v podst. převrtáním díry) ono se to píše lehce, udělá se to hůř.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 28.10.13 13:37
avatar

Vyšroubovat pant ze dveří, sehnat si dřevěný kolík o něco většího průměru než je ta špatná díra, převrtat díru na průměr toho kolíku, to vylomené co trčí opatrně ořezat, zalepit kolík do díry dvousložkovým epoxidem, samozřejmě taky zamáznout, to vylomené co chybí, přebrousit, vyvtat díru o málo menší než je ten pant ( nejlépe samozřejmě změřit ) a našrobovat pant.

Nezapoměňte si předem označit střed té původní díry např. tužkou z boku dveří, ať to posléze vyvrtáte na tom samém místě.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.10.13 17:33

Ahoj. Udělal jsem to několikrát stejně, jen jsem do toho zalepenýho týble po vyvrtání ještě vyříznul závit. Kde jsou ty starý bytelný dveře s tím pantovým plechem? Ty papíráky s 6ti cm lištičkou po obvodě toho teda moc nevydrží. Morduje je i Brano. Jednou jsem tam napasoval plech do Účka a pant přišrouboval matkou do něj. Drží to, jen to nepatří moc do obyváku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 29.10.13 16:11
avatar

Kde jsou ty starý bytelný dveře...

Kdyz lide chteji dvere za 12 stovek i s kovanim, tak se holt musi nekde usetrit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.10.13 17:42

Způsob opravy bych v každém případě volil tehdy, když budu vědět, jak k původnímu poškození došlo. Pokud tomu došlo při nějaké činnosti, která může v životě rodiny zase nastat, zvolil bych odpopvědnější opravu. Pokud se tak stalo při nějakém mimořádném namáhacím způsobu, bude asi stačit tak, jak popisují někteří rádci. Mne by např. nejvíce zajímalo, jak je dlouhý dřík pantu, který je zašroubován v poškozeném dřevě - a zřejmě bych se snažil tento dřík jakýmkoliv způsobem prodloužit, protože asi toto bude celej problém a příčina.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 29.10.13 18:54

Já to řeším takto - viz obrázek - miro

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.