Prodej hrobu

Od: Datum: 28.10.13 12:53 odpovědí: 5 změna: 28.10.13 19:54
dobry den mam otazku je legalni prodej hrobu nebo hrobek? je to brano jako s nemovitostmi
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.10.13 12:55

Pokud je Váš, prodej je zcela běžnou praxí.

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 28.10.13 13:25

Dobrý den, ano, je to legální a vcelku běžné. A hrobka není nemovitost - není ani v KN. Zdravím!

Datum: 28.10.13 16:05

Bylo by dobré upřesnit, co míníte pojmem "hrob".

Hrobové místo patří obci, jež prostřednictvím hřbitovní správy uzavírá s pozůstalými í nájemní smlouvu (zpravidla na 10 let).

Hrobové místo prodat nelze, lze pouze převést nájemní smlouvu k hrobovému místu na dalšího nájemce, samozřejmě jen se souhlasem hřbitovní správy.

Prodat lze pouze hrobové vybavení - tedy desky, pomníky, hrobky, ... Hrobově místo nadále zůstane ve vlastnictví obce.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 28.10.13 17:55

Ahoj. Tohle je moc dobrá odpověď, dal jsem boda. I když jsem spíš zastáncem rozptylového řešení pohřbu, jsou lidi kteří do hrobek investují nemalé peníze. Jedné mé dobré a značně letité známé, udělala rodina velkou radost tím, že ji pořídili velkou hrobku k 80 tým narozeninám. Stejně tam ta baba nespočine. Je jí už 93 a lítá líp než já a asi od 60 let nestárne.

Datum: 28.10.13 19:54

Pozemek, tj. hrobové místo prodat nelze, protože nejspíš nejste majitelem ale máte ho jen pronajaté. Náhrobek nebo hrobku (tj. nadzemní stavbu) prodat lze (pokud jste majitelem a najdete kupce).

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.