Utěsnění mezery pod rámem okna

Od: Datum: 27.10.13 22:54 odpovědí: 7 změna: 25.11.13 17:03

Máme poměrně nový nízkoenergetický dům, který má bohužel pár problémů, které z právních důvodů nemůžeme řešit reklamací. Jeden z nich je to, že pod dřevěnými okny je malá, zhruba milimetrová mezera. Z vnější strany je komplet krytá parapetem, zevnitř taky, ale stačí to na to, aby se tam udělal tepelný most, je tam cítit chlad, na jednom místě v zimě vlhne zdivo.

Je nějaký rozumný způsob jak to zatěsnit? Díval jsem se na nějaké těsnící pásky, narazil jsem jen na ty s minimální tloušťkou spáry 2 mm. Nevím, jestli a jak pod okno dostat nějakou pěnu nebo tmel. Překrytí zevnitř zase omezuje parapet, který aktuálně k oknu doléhá hned kousek nad spárou. Nějaké nápady? Díky!


doplněno 12.11.13 15:07:

Přidávám obrázek vnitřní strany - je tam vidět, že to bylo dříve zapěnované, ale například v rohu vlevo už žádná pěna není a je vidět následky tepelného mostu z minulých zim. Spodek parapetu sedí na těch dvou barevných podložkách, každá má tak 2 mm na výšku, zeshora je doražený pod čelní část futer toho okna.

https://www.dropbox.com/s/iqr5evfugi728xt/2013-11-09%2011.15.34.jpg

Fotku zvenčí bez stržení a tedy i zničení parapetu udělat nedokážu - tam je titanzinkový parapet přetažený přes rám okna, nedochází tedy k profukování, ale jen k tepelnému mostu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.10.13 23:20

Jedinou první věc, co musíte udělat - nafoťte pokud možno kvalitně okno z obou stran, aby byly vidět paratety, škvíry a pod., a vložte jako doplňěk své otázky.. v opačném případě to budou jen a jen tipy ! Nejlepší metodou bude zřejmě nastříkání rychletuhnoucí montážní pěny , ale musíte mít přístuip k té škvíře. Zkuste tedy ty fotky..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 28.10.13 11:06

Přidávám se k žádosti o fotky.

V principu musíte do té mezery dostat montážní pěnu. A to tak, že navrtáte díry do zdiva až pod okno, dírou vždy prostrčíte hadičku či trysku aplikátoru a stříknete tam pěnu. Díry asi tak po 15 cm, po celé šíři okna.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.10.13 18:54

Jak je možné mít u nízkoenergetického domu škvíru pod oknem, mněl byste mít namontovány pásky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.13 18:28
avatar

lareku, jednoduše je to možné. Páč název nízkoenergetický je jen slovo. Horší domky jak nízkoenergetické se dneska již nestaví.

Kvalita práce pokulhává na každém díle..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.13 18:33
avatar

kfp,

Máte několik možností. Buď se se stavem smíříte, nebo to předěláte. Na úpravu problému venku musíte demontovat venkovní parapet aby se zjistila příčina proč je tam díra. Vidím tam porobeton.

Doporučuji "odříznou" ytong asi o 3 cm z obou stran, nalepit XPS a pak vrátit parapety. Vyfoťte venkovní parapet, aby byla vidět spodní hrana rámu a parapet. Kolik je tma cm? 1, 2, nebo kolik?

.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendabiker
Datum: 25.11.13 16:23

Ahoj, možná, že pomůže tenhle odborník na okna - napsal o tom i nějakou knížku. Prý dělá i znalecké posudky a vypadá, že tomu opravdu rozumí http://www.inkapo.cz/sluzby-p…vypracovani-odbornych-posudku. Tohle totiž vypadá jako chyba od dodavatele

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kfp®
Datum: 25.11.13 17:03

Chyba dodavatele to samozřejmě je, o tom žádná. Ale dodavatel je mrtvý a eseróčko zlikvidované. Tepelné ztráty asi nebudou nějak enormní a vzhledem k tomu kolik toho protopím, tak bych je tipoval tak maximálně ve stokorunách ročně. Proto hledám nějaké poměrně elementární řešení těch drobných nepříjemností, které to způsobuje (vlhnoucí zdivo na jednom místě a možné zkrácení životnosti rámů oken).

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.