Odvzdušňovací ventil u radiátoru

Od: Datum: 27.10.13 21:18 odpovědí: 5 změna: 31.10.13 07:15

Dobrý den,máme nový radiátory a u jednoho mi teče"rosí" okolo odvzdušňovacího ventilu...ventil máme viz odkaz http://www.conrad.cz/radiator…-odvzdusnovaci-ventil.k560561 rosí to okolo toho bílého..co stím? vyměnit? nebo dotáhnout tu stříbrnou matku? děkuji

doplněno 27.10.13 21:20:

Rosí to u toho bílého u té matky stříbrný...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: benŽ
Datum: 27.10.13 21:28

Dobrý den, pokud je to u toho těsnění, tak to zkuste opatrně dotáhnout. Jestli to jenom rosí (a asi jen při zvětšení tlaku horké vody a za studena ne), tak je i velká pravděpodobnost, že to časem (zanešením) přestane. Zdravím!

doplněno 27.10.13 22:15:

davidos - protože jste s tím pohnul, tak to nyní rosí. Je to nové, ale určitě se to časem zanese a rosit to přestane.

Jestli máte teflonovou těsnící pásku, tak ji zkuste "nacpat" do té mezery a omotat.

Ohodnoceno: 0x

Od: isteron
Datum: 27.10.13 21:54

To sú vemtily, ktoré sa montujú na panelové radiaátory. Skúste opstrne dotiahnu kžúčom tú kovovú matku, tou je ventil zašróbovaný do panelu. Tá umelá biela matka má dierku na boku, kadiaž sa vypúša vzduch. Pri otočení doprava sa zatvorí otvor, dožava sa vypúša vzduch. Je otočná, preto pozor na to, ktorým smerom je otvor na vypúšanie otvorený. Na tú bielu umelú matku predávajú kžúčik, ktorým sa pohopdlnejšie manipuluje, ako so šróbovákom. Pokiaž bude ešte rosi, zrejme je špatne utesnený závit, ktorým je ventil zaĄšróbovaný do radiátora.

Ohodnoceno: 0x

Od: davidos*
Datum: 27.10.13 22:05

zkoušel jsem tím bílým točit jak na jednu tak druhou stranu..třebo to zarosilo nebo to začalo kapat..když jsem des odvzdušňoval povolil šroubek víc sla voda i vzduch právě i pod tím bílým u té stříbrné matky...doufám,že není v háji..zase to vypouštět a znova odvzdušňovat :(

Datum: 28.10.13 00:25

Ahoj. Tak přátelé. Určitě se shodneme, že je to odvzdušňovací udělátko. Jediný těsnění je na tom závitu, co se šroubuje do toho radiátoru a je to gumový kroužek. To bílé je takové směrovátko pro odstřikování při odvzdušňování radiátoru. Dá se tím proto pootáčet, ale nejde to utahovat. Ten šroubek s drážkou pro šroubovák, nebo pro nástrčkový čtyřhran nemá těsnění, ale dotahuje se kov na kov . Je i jedno provedení bez toho šroubku. Pak ta věc má takovou bílou plastovou rukoje asi o průměru 10mm. Pro odvzušnování jen rukou. To rosení se muže dít nedotažením šroubku pro nějakou drobnou nečistotu v sedle. Povolit a znova utáhnout.Odstříknout do hadru.

Ohodnoceno: 4x

Od: davidos*
Datum: 31.10.13 07:15

Díky všem...jsem rád,že to není na výměnu..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.