Zálohy plyn / elektřina

Od: Datum: 27.10.13 19:09 odpovědí: 7 změna: 27.10.13 21:40

Chtěl bych se zeptat jestli stím má někdo skušenosti jak postupovat když mi neustále navyšují zálohy na plyn a elektřinu. Posílám stále stejné zálohy a rozdíl vždy doplatím, ale vyhrožují jak nenavýším zálohy odpojí hodiny... Nechci zálohy navyšovat - prosím o radu jak postupovat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.10.13 19:12
avatar

Tak zálohy na elektriku mě snížili sami a u plynu jsem změnil dodavatele, celkem měsíčně o 1500,-Kč platím méně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.13 19:13
avatar

Pokud jste doplácel, tak vám automaticky navyšují zálohy, aby vás nedotovali. Pokud vám ale vrací zálohy, tak nemají právo navyšovat. Zašel bych hned na pobočku, že chci původní výši záloh a nesouhlasím s navýšením.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.13 19:15

Ano dplácel jsem a hodně, ale zálohy navyšovat nechci - ták odejít jinam?

Datum: 27.10.13 19:18
avatar

Nechápu proč by vás měl kdokoli dotovat. Vlastně byste topil a svítil na dluh a pak zaplatil. Klidně běžte jinam, ale situace se bude opakovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.10.13 19:26

Hmm jakej dluh vždyť si to pak zaplatím co spotřebuju - nechci dotovat jen nechci platit co třeba nespotřebuju a pák mi odpustí 1 - 2 platby místo snížení, za to zvyšují hned po odečtu. Prostě mi odběr kolísá dle počtu lídí v bytě a já bych chtěl jen platit stále stejné zálohy a pák doplácet / nebo vracet né navyšovat, nebo odpouštět platby. Poradá tu někdo kdo mi garantuje stále stejné zálohy?

Datum: 27.10.13 21:30
avatar

Ringo to myslí tak, abyste si zkusil představit, že všichni odběratelé by se rozhodli platit po celý rok nízké zálohy. Já nevím, ale mělo by Vám to být jasné. nezáleží na tom, že to nakonec doplatíte, ale na tom, že kdyby to dělali všichni, tak by by asi jednoduše zkrachovali. I oni mají náklady, o kterých nevíte a musí je platit každý měsíc. Přece nemůžou říci třeba zaměstnancům, půl roku nebudete mít výplatu, ale nebojte se, protože jakmile dostaneme od všech lidí doplatky, které nám dluží, tak vám výplatu dáme zpětně...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.10.13 21:40
avatar

Výše záloh upravují všichni dodavatelé podle spotřeby v uplynulém období, ale pokud vím, je možné se s dodavateli na výši záloh dohodnout. Jen je potřeba si to při ročním vyúčtování ohlídat a zálohy upravit na zákaznické lince nebo prostřednictvím webu.

Výši záloh automaticky upravují programy, jež dodavatelé používají. Proto nelze nastavit stabilní zálohy na více období (alespoň tak to dodavatelé vysvětlují).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.