Hlavice ústř. topení - lze úplně vypnout?

Od: Datum: 27.10.13 18:25 odpovědí: 17 změna: 27.10.13 21:36

Ahoj rádci, mám v bytě na topení hlavice které mají nastaveno že samy sepnou když je v místnosti opravdu nízká teplota (při větrání). Vím že to bude nějaká ochrana při mrazech aby v bytě nepraskly trubky nebo těleso. Ale jelikož jsem v bytě neustále přijde mi to celkem zbytečné, především proto že v ložnici nemůžu pořádně vyvětrat před spaním aniž se mi neseplo topení a nebyl jsem tam kde před otevřením okna. Nejde v hlavici vypnout toto spínání nebo jsou už tak od výroby? přikládám foto pokud by to k něčemu bylo...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.10.13 18:30

Na nižší hodnotu to otočit nejde? Dvojka je doraz?

Ohodnoceno: 0x

Od: m86m®
Datum: 27.10.13 18:42

Nn nejde, tohle je nejmíň právě...

Datum: 27.10.13 18:30

Správně se to nesmí, aby netrpěli sousedi tím, že budete žít z jejich tepla, ale pokud to tak neděláte, tak si to vypněte. Pokud trhnete hlavicí ze všech sil k sobě, vytrhnete to z ozubeného kolečka a v podstatě sama vypadne ta zarážka . Pak to tam zase narazíte a můžete mrznout.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.10.13 18:42

Ringo se se mnou nemusí bavit jak s blbcem, umím hlavici sundat šetrně tak jak se má a nasadit plastový kryt kterým to úplně vypnu, což samozřejmě nepotřebuju protože topím jako každý jiný. Chci pouze aby se mi v ložnici nespínalo večer topení a já si mohl vyvětrat na normální teplotu - v paneláku žiju terpve 6 let, celé dětství jsem trávil u babičky na statku na vesnici a doma v domě se na noc taky netopilo. Na noc prostě nesnesu suchý přetopený panelákový vzduch a Ne nejsem sociální případ který se snaží ušetři pár tisíc na otopu a chodí v celém bytě ve vaťáku. Takže sarkastickou radu jak si zk*rv*t vybavení bytu fakt nepotřebuju. Ale děkuju za snahu

doplněno 27.10.13 18:45:

BTW v celé místnosti je SDK odhlučnění s vloženou minerální vatou a odizolovaná podlaha - takže ze sousedů vážně nežiju

Datum: 27.10.13 18:51

Tím se to nevypne úplně, jen se zruší ten omezovač a lze to zavírat na doraz, ale nechcete-li mé rady, nevnucuji se.

Datum: 27.10.13 19:52

Pokud jste to opravdu myslel dobře tak se omlouvám, ale mně to při čtení připomínalo výjev z večerníčku o Patu a Matu, bohužel (bohudík) ale rád věci řeším nedestruktivním způsobem...

Datum: 27.10.13 18:51

Ringo to napsal hodně stručně, ale v té hlavici je zarážka, která brání v otočení k nižším hodnotám. Asi to bude kolíček. Ten se musí vytáhnout a přesunout směrem k nižším číslům. Stupnice sice končí nezámrznou teplotou, ale takovou kosu v ložnici nikdy mít nebudete.

Možná by šlo na netu pohledat návod ke konkrétní hlavici a tam bude rada, jak na to. Možná má Ringo pravdu a stáhne se to jen tahem. Ale lépe ze sundané hlavice. Připevnění k armatuře bývá dost slabé místo.

Datum: 27.10.13 19:54

Ano je tam zvrchu takový malý obdélníkový dzindzík... vytahnout úplně nebo je to nějaké šoupátko? nerad bych to celé zničil

Datum: 27.10.13 18:56
Jen malá poznámka na okraj.
Když si v zimě v místnosti vyvětráte, bude vzduch místnosti sušší, než před větráním..a to tím více, čím nižší je venku teplota.

Datum: 27.10.13 19:07

Suchý panelákový vzduch je blud původem z časů, kdy mizerná okna nonstop větrala, až záclony vlály. Dnešní problém paneláků, stejně jako ostatních obydlí, je nadměrná vlhkost z nedostatku větrání.

Větrat je zdravé a baráku prospěšné.

Datum: 27.10.13 19:56

Souhlasím, myslím tím suchý vzduch při topení. Jinak mám nonstop mikroventilaci, taky bojuji s plísněmi

Od: rnk*
Datum: 27.10.13 19:21

Obávám se, že vám všichni odpověděli na něco jiného než jste se ptal.

Všechny termostatické hlavice mají z výroby nastavenu protimrazovou ochranu na +5°C. Toto nevyřadíte. Jediná možnost je sundat hlavici celou a místo ní radiátor uzavřít úplně tím plastovým kolečkem - víčkem, které se k ventilům dodává.

Pak ještě existují termoelektrické hlavice. (tu nemáte) U těch si však nejsem jist jakým způsobem je zajištěna protimrazová ochrana a zda by tedy šla vyřadit. Doporučuji prostudovat jejich technické listy a pak zvážit pořízení.

doplněno 27.10.13 23:39:

Jak odhalil "zakus" stačí vyměnit vaši hlavici za běžnou a nastavením od +5°C.

Datum: 27.10.13 19:57

Děkuji, ano to by byla poslední možnost, taky jsem je už někde viděl - byly ale celkem drahé

Datum: 27.10.13 20:13

Úplně stačí odstranit (přesunout) zarážku a otočit na nejmenší číslo nebo hvězdičku. Tuhle hlavici neznám a bez obrázku asi neporadím.

Datum: 27.10.13 20:54

Dobrý večer, toto je hlavice s omezeným nastavením teploty. Myslím, že nejníže nastavitelná teplota je 14°C http://www.danfoss.com/Czech_…6-4bba-ac18-42b290e8936d.html

Při větrání stačí hodit přez hlavici hadr aby se od okna neochlazovala. Pozor pouze na zamrznutí !

doplněno 27.10.13 21:25:

To "rnk" Vaše prsty jsou rychlejší než mozek. Píšu, že hlavice kterou má tazatel je s omezeným nastavením teploty a přikládám odkaz na DS.

Od: rnk*
Datum: 27.10.13 21:00

To je přece přesný opak toho co tazatel chce! Chce hlavici s nastavitelnou teplotou nižší než 5°C a vy mu dáte hlavici od 15°C do 26°C.

že by žert?

doplněno 27.10.13 23:37:

Máte moji poklonu. Tohle jsem neznal, natož abych to poznal podle fotky.

Od: pepr®
Datum: 27.10.13 21:36

Teplota se nastavuje pomocí zarážek (kolíčků) vzadu.

Zde strana 28. je to co hledáte.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.