Jak provést zateplení terasy

Od: Datum: 25.10.13 14:45 odpovědí: 2 změna: 26.10.13 22:57

Dobrý den všem, mám na staré části stodoly betonový strop a hodlám z toho udělat obytnou místnost. Potřebuji zachovat pochozí strop z důvodu budoucího budování podkroví a terasy na této střeše, zateplení z venku nepřichází v úvahu z důvodu úrovně dveří z půdy které jsou o cca 5cm výše. Beton je cca 10 cm litý na dřevěném záklopu cca 5 cm a trámech cca 25x25cm. Jak nejlépe provést zateplení zevnitř a zárověn zabránit tvoření vlhkosti pod stropem v konstrukci nebo minerální vatě? Z vrchní části je beton zalepený novou lepenkou, spád na odvodnění má do okapu. Zevnitř jsem uvažoval o ponechání větracích prostor mezi trámy a vybudovat větrací mřížky do fasády, na trámy do roviny pod uroven trámů připevnil paropropustnou folii, minerální vatu 20cm, parotěsnou folii a sádroš. Případné připomínky a vylepšení nebo zatracení mého plánu vítám. Dle mého laického názoru je to stejná skladba jako na sedlové střeše pod betonovými taškami, kde je větrací prostor mezi taškami a folií, která se nasledně zatepluje vatou a parotěsnou folií.

děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.10.13 17:04
avatar

Máte nějaký nákres, nebo fotky? Páč několikrát jsem přečetl text, a nepochopil jsem Váš úmysl.

Každopáně je třeba zateplit na studené straně.

doplněno 29.10.13 14:22:

Z fotek nic videt nepude. Zjednodusene potrebuji pochozi betonovou strechu a nemuzu ji zvedat zateplenim zvenku kvuli dverim vedoucim z pudy na tuto strechu. Nejde o zatepleni strechy, ale interieru pod ni.

Já jsem neviděl Vaší střechu, proto nemůžu dávat přesné info, jen vím, že se musí zateplit na studené straně. Takže musíte na ten beton položit izolan, abyste zateplil tu místnost. (nejdou zkrátit dveře?)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: misakk83*
Datum: 26.10.13 22:57

Z fotek nic videt nepude. Zjednodusene potrebuji pochozi betonovou strechu a nemuzu ji zvedat zateplenim zvenku kvuli dverim vedoucim z pudy na tuto strechu. Nejde o zatepleni strechy, ale interieru pod ni.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.