Čištění před nátěrem akrylátovou barvou

Od: Datum: 24.10.13 15:53 odpovědí: 6 změna: 25.10.13 16:22

Dobrý den,

odstraňoval jsem rez z kovového plotu před jeho nátěrem. Je to plot vyrobený z trubek a ty byly mírně zarezlé, ale vytvořila se z toho taková vrstva, že i po očištění ocelovým kartáčem a smirkem + omytí vodou a hadrem ještě zůstává místy viděitelná špína od rzi. Brát to kartáčem na mytí + nějaký saponát to mě až tak nenapadlo, respektive napadlo, ale taky jsem si říkal, aby pak ten saponát nezabránit té barve k té přilnavosti. Plot má být natřen akrylátovou barvou, na nádobě je napsáno, že očištění a odmaštění benzínem se rozhodně nemá podceňovat. Tak tedy jsem se dal do očišťování technickým benzínem, ale zjistil jsem že je toho velká spotřeba. Jen pro představu jeden blok plotu má asi 2,5m a já očistil jen dva bloky a vyčabral jsem na to asi 1/3 láhve cca 1,5l. Podotýkám, že jsem v dávné minulosti už ploty natíčal i jiné konstrukce a šistili jsme benzínem běžně, ale z kanistru a já se nestaral o to jestli je to málo nebo hodně. Ale ten benzín není levný a plot je dlouhý, takže jak to řešit aby to klienta nepřišlo finančně příliš draho? Podotýkám, je to poprvé co natírám plot akrylátovou barvou, dříve jsem používal syntetiku, tak nevím, ale klient trval na akrylátové barvě kvůli ceně.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.10.13 16:01
avatar

I když je dnes řada barev bez použití ředidla,vodorozpustných,určitě bych je na venkovní nátěr nepoužil.Voda ,v jakékoliv podobě,způsobí mikrokorozi,obzvlášť už na napadeném podkladu.Myslím,že kovový plot zasluhuje barvu syntetickou,nebo lépe olejovou.Trvanlivost vyváží rozhodně trochu vyšší cenu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.10.13 16:07

No tak to mě neříkejte. Klient chtěl akrylátovou barvu a koupil si akrylátovou i přes moje ne-doporučení. Teď jde o to co s tím čištěním.

doplněno 24.10.13 16:15:

Jo a bylo tam, že před použitím doporučují antikorozní nátěr... Ale o tom jsem taky klienta informoval. Aby to tedy pak nedopadlo, že za dva roky tam zas bude koroze...

Datum: 24.10.13 17:27
avatar
pokud na tom trva tak ji tam napatlejte cisteni bych moc neresil ta barva nevydrzi ani do jara . Pokud neni vyslovene mastny tak se chytne . Ja mam ty nejlepsi zkusenosti s hammerite je drazsi ale vydrzi strasne moc
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.10.13 21:50

Díval jsem se na tu barvu (Eternal) a zjistil jsem, že je barva Eternal na kov:

Vyznačuje se vysokou adhezí na kovových podkladech a to i na zinku, titanzinku, lehkých kovech a antikorozních ocelích, zvýšenou ochranou proti korozi, vysokou odolností UV záření a povětrnostním vlivům.
ETERNAL na kovy je určen pro základní i vrchní nátěry kovových konstrukcí, stožárů, vnějších povrchů nádrží, potrubí, plotů, zábradlí, plechové krytiny, trubek, plechů, a dalších kovových výrobků z oceli, litiny, zinku, antikorozních ocelí, hliníku, mědi, mosazi i v prostředí s vyšším korozním zatížením.

Ale barva co kupovala ona je zřejmě Eternal matná a ta není určena pro zoxidované povrchy.

Od: radil*
Datum: 25.10.13 06:06

Řeknu ti to jednoduše. Zákazník chce tuto barvu, ale záruku neseš ty. Pokud to do jara upadne, jako že asi tak na 95% ano, bude na tebe šlapat, ať to na svoje náklady opravíš. Takže v první řadě si nech podepsat papír, že barvu dodává zákazník a ty neneseš žádnou záruku za její přilnavost.

A za druhý, zákazník to chce, tak si to musí zaplatit. Buď to odmastíš pořádně a budeš mít čisté svědomí, nebo to odflákneš. Výrobce si může psát co chce, já tvrdím, že voda na kov nepatří. Proto se krejou, abys to nejdřív natřel antikorozní barvou. Protože by se mohlo stát, že koroze bude stále prolejzat na povrch. (vlastní zkušenost).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.13 16:22

Tvá zkušenost se týká barvy určené na kov s antikorozním účinkem (antikorozní pigmenty)? Jestli mohu ještě dotaz na to čištění (odmašťování technickým benzínem), je nějaký limit na to kolik hader bych měl použít? Nyní jsem udělal kus plotu o délce 6m x výška 1,6m a jedna hadra je už totálně špinavá (ne od rzi, ale spíše od té barvy co byla vespodu). Tak mě zajímá jestli mohu dále pokračovat se stejnou hadrou a ty špinavé částice se nepřenesou zpět, nebo mám použít novou hadru? To by ve výsledku znamenalo hodně hader na celý polot, pochopytelně, tak se jen tak ptám, protože mě zajímá jak to chodí v praxi.

PS: Nevíte někdo proč tu nefunguje kontrola pravopisu?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.