Výměna topného tělesa u bojléru Ariston 120 l

Od: Datum: 24.10.13 04:25 odpovědí: 3 změna: 24.10.13 10:45

Dobrý den. Přestal mi ohřívat bojlér Ariston Platinum SI 120 litrů - svislý. Zjistil jsem, že mi vypadl jistič k tomuto bojléru. Tak bych se chtěl zeptat: je to známka, že je topné těleso vadné? Nebo to není možné, že při vadném topném tělese nevypadne jistič?

Nebo co termostat? Vadný by mohl způsobit vypadání jističe? Nebo jiná závada? Bojlér mám 3 roky a 2 měsíce.

Jistič jsem nahodil, ale vypadnul zase , tak už jsem to znovu nezkoušel. Lze nějak změřit - zjistit, zda je vadne topne těleso nebo vadny termostat?

V případě, že bych potřeboval opravit topné těleso, jak bych měl postupovat při vypuštění bojléru? Těleso bych si vyměnil sám, potom.

A nezdá se mi , že by topné těleso po tak krátké době bylo vadné.

Děkuji za případné rady. Hezký den.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.10.13 06:24
avatar

změřit topné těleso jestli má odpor nebo je přerušeno, pokud má odpor hledat jinde

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.13 06:56

Předpokládám, že když píšete jistič, tak opravdu vypadává jistič a ne chránič. Topné těleso obvykle spíš odejde tak, že se dovnitř dostane voda a pak vyhazuje chránič, nebo se přeruší topný drát a pak netopí. Ale nedá se vyloučit třeba nějaká výrobní vada. Kromě vadného tělesa může být závada i jinde. Experti co kdysi montovali bojler nám například nepřipojili jeden z vodičů PE a ten pak opakovaně zkratovával fázi a vyhazoval chránič. Také mohlo dojít vlivem přehřátí vadného konektoru k poškození izolace některého z vodičů a ke zkratu. Toto je zpravidla vidět po sundání krytu a vizuální kontrole konektorů (po odpojení jističe pochopitelně).

Na vašem místě bych také ověřil, jakou má vůbec jistič rezervu. Takže je potřeba zjistit, jaký je papírový příkon bojleru a jaká je hodnota jističe a není-li z jističe napájeno ještě něco jiného. Samotný odpr spirály zkontrolujete snadno i multimetrem od ťamanů za 99 kč.

doplněno 24.10.13 07:09:

Jinak Ariston jsem kdysi měl (před cca 15 lety, ne nerez). jednak to byl neuvěřitelný papírák, takže prakticky nebylo možné povolit přírubu bez pomačkání plechu. Spirála vydržela vždy max. dva roky, pak vyhnila a v neposlední řadě kabeláž, konektory i termostat byly šmejdovní a hrubě podimenzované. Prostě italové.. Kolega v práci ho měl na chalupě a přestože byl prakticky nepoužívaný, tak mu spirála odešla po dvou letech taky. Byl jsem rád když pátým rokem prolezl a já se ho zbavil.

doplněno 24.10.13 09:59:

Koukám, že se nic nezměnilo. http://ohrivace-vody.heureka.cz/ariston-si-100-v/recenze/ To sice není přesně ten váš, ale problém s mizernou životností topného tělesa zjevně stále mají. Tehdy jsem naletěl na řeči o jakémsi věčném keramickém povrchu. Jak jsem psal, vydržel necelých 5 let a za tu dobu jsem 2x (nebo 3x) měnil spirálu. 11 let teď mám český bojler a nemusel jsem na něj šáhnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 24.10.13 10:45

Nejulíp uděláte, když Ariston vyhodíte hned a koupíte poctivý bojler z Dražic. http://www.dzd.cz/cs

Ty Aristony jsou dělané tak, aby jen přežily záruku. Topenáři na tom mají velký rabat a tak to doporučují. Někteří zpočátku ani netuší jaké jsou to šmejdy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.