Koupe garaze - co mne ceka

Od: Datum: 23.10.13 15:13 odpovědí: 7 změna: 23.10.13 21:01

Ahoj,

rad bych si koupil garaz. Mam jednu vyhlidnutou a je tam moznost nakupu bez RK. Neni draha (do 50kkc) takze bych rad usetril na provizi RK a kupni smlouvy apod. si vyresil sam.

Poradite, nebo odkazete mne, kde zjistit, co budu potrebovat? Zadnou nemovitost jsem zatim nekupoval, tak nevim, jak to probiha - kupni smlouva je asi jen zacatek.

- bude dan z nemovitosi? kdo to plati a kolik?

- musim nekam na katastr? co tam?

- pokud neni v katastru zadny zapis nejakeho bremene, mam se i tak bat, ze muze prijit exekutor a garaz mi vybrat?

- garaz ma vlastni pozemek - cekaji mne nejake naklady? zadny najem mestu se neplati, ale bude asi treba platit dan z nemovitosti? kolik?

Diky moc za pomoc pri zodpovezeni mych zakladnich dotazu.

P.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 23.10.13 15:29

Na začátku si na stránkách katastru ověříte zda majitel garaže je skutečně majilel a nebo zda na nemovitost není zatížena břemenem.Dáli je třeba sepsat kupní smlouvu v počtu učásníků(každý majitel po jedný+vy jednu+katastr jednu) Jednu musíte nechat ověřit podpis(to se dělá u notáře,na poště za30Kč) Pak na katastr podat žádost o zápis(je tam nějaký polatek) a dáte všechny kupní smlouvy.Po uspěšném skončení všem vrátí potvrzené smlouvy a jednu si nechá.Daň platí prodavajíci (ale kupujici je ručitel)a jsou to 4% z kupní nebo odhadní ceny zaleží která ja vyší

doplněno 23.10.13 15:35:

Pokud na nemovitoti není žádné břemeno (tudíš je pravně čisté )tudýš by neměl přijít exekutor.jednou ročně budete platit daň s nemovitosti (její velikost se odvíjí od umístnění garaže

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaknakoupi
Datum: 23.10.13 15:33

To znamena, ze si musim nechat udelat odhad? Na garaz za 40 tisic? Kolik to stoji? Dekuju

Od: pacourek*
Datum: 23.10.13 15:36

Tohle musí udělat prodavající

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaknakoupi
Datum: 23.10.13 17:12

A kolik takovy odhad stoji? Kdyz prodava pres realitku, tak to resi realitka? Jen mne to zajima kvuli ceny... jake s tim ma kdo dalsi naklady, abych si udelal obrazek o tom, kolik vlastne prodavajici dostane "cisteho".

Od: bus*
Datum: 23.10.13 19:53

1. Ideální je sehnat výpis z listu vlastnictví - ten je důležitý nejen ke zjištění vlastníka, ale také proto, aby bylo jasné, nevázne-li na předmětné nemovitosti nějaké zástavní právo, věcné břemeno atd. Mimo jiné je výpis důležitý pro sepsání kupní smlouvy, protože na něm jsou uvedeny všechny údaje, bez kterých kupní smlouvu sepsat nelze. 2. Prodávající obyčejně zajišťuje odhad. Ten je pak důležitý pro placení daně z převodu nemovitostí, kterou ve výši 3 % platí prodávající. Je-li cen kupní cena vyšší než odhad, platí se z vyšší ceny. 3. Sepsáí kupní smlouvy není problém, Lze si najít vzor na internetu. 4. Je třeba sepsat návrh na vklad vlastnického práva do katastru. Katastr uznává pouze jejich vzor, který je možno najít na adr. cuzk.cz. Zde ho přímo vypsat a vytisknout, nebo si jej vyzvednout přímo na katastru a vypsat jej dle přiloženého návodu. 5. Doručit v jednom vyhotovení návrh na vklad a kupní smlouvy na katastr. Na jednom výtisku kupní smlouvy musí být ověřené podpisy stran.U kupní smlouvy musí být o dva výtisky více než je účastníků. Za návrh na vklad je poplatek 1.000,- Kč.

doplněno 23.10.13 19:55:

Odhad stojí okolo 2- 3 tis. Kč. Záleží na odhadci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: snehulak*
Datum: 23.10.13 20:07

Výše daně z převodu nemovitosti činí 4% z ceny. Dále se každý rok platí daň z nemovitosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavlakantorova
Datum: 23.10.13 21:01

Rádcové v podstatě odpověděli a vzájemně se opravili - na katastr jsou třeba 4 výtisky smlouvy a daň z převodu nemovitostí je 4 % a platí prodávající. Nějak zapoměli poradit, jak to udělat s kupní cenou abys třeba nepřišel o těch 50 k Kč. Řeší se to přes notářskou úschovu. http://www.notar.euweb.cz/prevody.html Pokud nechceš nic riskovat a jak píšeš nemáš žádné zkušenosti, pak je asi nejlepší zajít k notáři, kde Ti to nejen vše prověří, ale i bezpečně a kompletně vyřeší. Za sepsání smlouvy notářským zápisem na garáž za 50 tis Kč zaplatíš 2% t.j. 1000,- Kč za přijetí kupní ceny do notářské úschovy zaplatíš také 1 000,- Kč a notář připraví i návrh na vklad do katastru nemovitostí. Prodávající dostane peníze až když budeš zapsán jako nový vlastník do katastru nemovitostí. K uvedené ceně se počítá ještě DPH. Správní poplatek na katastru činí 1000,- Kč.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.