Nahlášení bydlení na černo

Od: Datum: 22.10.13 20:26 odpovědí: 7 změna: 23.10.13 07:39

Dobrý den,

má tu prosím někdo zkušenost jak se RPG vypořádávají ze situací, případně trestají, když jim někdo nahlasí pobyt člověka v bytě tkz. na ,,černo,,? ( daný člověk bydlí v bytě, ale není uveden na smlouvě)

Můžete reagovat i ze zkušenostma z jiných realitek.

:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.10.13 20:37
avatar

co má realitka společného s početem osob v pronajímaném bytě mě naprosto uniká. rpg neznám. Dotaz je formulován zmatečně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iwillbeballer*
Datum: 22.10.13 21:12

co se na tom nedá pochopit?

Příklad : Pronajimatel bytu ( v tomhle případě RPG Byty s.r.o, je to nejvetsi pronajimatel bytu v Moravskozleskem kraji) uzavře smlouvu o pronájmu bytu se dvěma osobama. Napíše je na smlouvu se vším potrebnym. Tihle dva si ale vezmou k sobě do bytu jestě jednoho člověka, ktery však na smlouvě není uvedeny a RPG o něm neví = bydlí ,, na černo ,, .

Datum: 22.10.13 21:17
avatar

rpg byty zakazuje kdyz tam bydli nekdo jiny , nez majitel a rodina , zkus ho nahlasit , muzou mu ukoncit smlouvu s pokutou , nebo taky nemusi delat nic a jsou radi ze se plati najem

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iwillbeballer*
Datum: 22.10.13 21:53

Aha, takze ne vždy to řeší :/ . No nastala u nás takova kuriozní situace, tak se ptám .

Díky za odpoved

Od: bora3
Datum: 23.10.13 00:49

Je to rozhodující u plateb za služby. Za více lidí v bytě se platí více za odvoz odpadu, za úklid v domě atd. Za "návštěvu" se to považuje do trvání jednoho měsíce, tedy bez platby navíc za služby spojené s užíváním bytu. Jestliže se tam osoba zdržuje déle než 1 měsíc, pak už to není návštěva, ale bydlící osoba. Riziko s nenahlášením nese každý sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: abc*
Datum: 23.10.13 02:45

Tu návštěvu bych chtěl od RPG ukázat v zákoně, obávám se, že nic takového neexistuje, stejné asi jako v dopravě "doba nezbytně nutná" apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radil*
Datum: 23.10.13 07:39

No, sice nevím, jak se RPG vypořádávají, ale každopádně pro jakoukoli pokutu či jiné opatření musí mít nezvratný důkaz. Tak se ptám - jak dokážeš, že dotyčný tam bydlí na černo a nejezdí jen na návštěvy? Jak to prokážou oni, když budou chtít sankciovat? Tohle je dost ošemetná věc, ten člověk může uvést tolik důvodů, proč tam je tak často, jako ty, proč tam tak často být nemusí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.