Rozhoduji se jestli jít po podlahového topení

Od: Datum: 22.10.13 17:06 odpovědí: 6 změna: 22.10.13 22:23

Dobrý den,

v obýváku (17m2) máme litinová krbová kamna a ony jsou hlavním zdrojem tepla domek.

Topí dobře...
ale přece to není ono. Chodím v ponožkách, na podlaze je koberec se středně dlouhým vlasem, ale zkrátka není teplý.

Proto na koberci je ještě deka po které se chodím.

Známý mi říkal, že se dělá teplovodní podlahové vytápění, které by se dalo pod plovoucí podlahu.

Zvažuji jestli do toho jít. Můžete mi poradit pro a proti. Ideálně pokud tomu rozumíte či ji máte doma apod.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.10.13 17:31
avatar

Pokud se jedná o přízemní nepodsklepené místnosti,asi to nebude to pravé,ořechové.U nové výstavby to problém není,ale podlahové topení v rekonstruovaném domku potřebuje zajistit dokonalou tepelnou izolaci směrem dolů.Téměř ve stejném provedení ,jako u stěn.Jinak se ztráty tepla podstatně zvětší proti běžnému topení.To znamená,nejprve drenáž pro zamezení vlhkosti,srovnávací betonová plocha s hydroizolační folií a tepelně izolační vrstva (EPS 20 cm).Pak následuje topná soustava,nejlépe systémová deska pro uložení trubky a nakonec zalití anhydritovou směsí.Pak teprve přijde krytina,dlažba nebo lino.

Vyžaduje to tedy mít k dispozici dost velkou výškovou rezervu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 22.10.13 18:38

chabraka má pravdu jen v rom, že se pod podlahové topení dává polysterem. V ostatním pustě teoretizuje.

Naopak je podlahové topení nejvhodnější do přízemních nepodsklepených místností. Tloušťka polystyrenu se volí 100 až těch 200 mm. V průměru obvykle 140. Zdrojem tepla je nejlépe tepelné čerpadlo nebo kondenzační kotel. Ostatní zdroje se musí směšovat na nižší teplotu.

okud se pro to rozhodnete, nejenže budete mít příjemně teplou podlahu, ale i ušetříte, protože pocitově vám bude teplo i při nižší teplotě vzduchu. Udává se o 3 °C. Navíc snížíte tepelné ztráty, protože budete mít lepší tepelnou izolaci podlahy.

Podstatné je nechat si udělat dobrý projekt. Nespoléhat se jen na topenářskou firmu.

doplněno 22.10.13 18:41:

Ještě opravím další nesmysl. Systémová deska je v 90% případů polystyrenová. Proto se o její tloušťku snižuje ten polystyren pod ní. Nebo se použije jen folie. Zalévá se 50 až 60 mm anhydritu nebo betonu.

doplněno 22.10.13 21:24:

Pane Cukrar, podlahové topení má větší podíl sálavé složky než radiátory. Proto je to tak dobré. Podlahové vytápění znamená nepřerušované vytápění na nižší teplotu. Tak se dosáhne úspory. Díky sálavému teplu, absenci chladu u nohou a omezení proudění vzduchu konvekcí je vám při 19°C teplo jako s radiátory při 22°C.

Ve starších nepodsklepených domech je prostor dolů neomezený.

doplněno 22.10.13 23:29:

http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CCsQFjAA&url=http%3A%2F%2Fottp.fme.vutbr.cz%2Fpdf%2FTP04DP26.pdf&ei=Ve1mUsnLFeHe7AbDs4HQAg&usg=AFQjCNHBeG87_RTcSrTlMLew70dIzRIQmw&bvm=bv.55123115,d.bGE

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.10.13 18:52
avatar

rnk, kolega se jmenuje Jabraka. Již několikrát jste se uklepl na tlačítkách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.13 18:57
avatar

vakr, jak píše kolega Jabraka, je třeba zajistit silnou izolaci do podlahy. Máte pro tento systém tolika místa. Jako doplňkové topení je podlahovka OK. Jako pružné topení to bohužel není tak dobré. Příklad, sedíte doma a máte 22°C. Je to OK. Druhý den máte rovněž 22°C, ale cítíte chlad, potřebujete si přitopit. Když máte radiátory, stačí na chvilku zvednout teplotu media a sálání Vám dá uspokojující pocit teploty, přestože se teplota nezvýšila.

Salavé teplo je vždy lepší.

Pokud tedy máte dost místa pro tepelnou izolaci, doplňte vytápenéí podlahovkou.

Jen se zeptám, máte pro krbová kamna nasávání vzduchu přímo pod krb?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.13 21:01
avatar

Rozhodnutí pro podlahové topení znamená také slušné zateplení směrem ven a kvalitní okna.Skutečně se dá říci,že podlahové topení jako hlavní topný zdroj, je vhodné pro nízkoenergetické domy.Jinak bych se rozhodl pro topení radiátory.Podlahovku bych volil do koupelny.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 22.10.13 22:23

Sálavá kamna vrství vzduch . Hodně teply je nahoře a chladný dole . Zkuste jej promíchat .nejlepší je stropní ventilátor .Měl by mít levý a pravý chod a jemnou regulaci otáček .Na zimu se pouští opačně .Aby natahoval chladný vzduch nahoru a teplý bude klesat po stěnách dolu k zemi.Stačí opravdu na malé otáčky.

Mužete zkusit malý stolní ventilátor , a foukat ze země na kamna .Taky na nejmenší otáčky , ale ty jsou většinou hlučné . Taky se prodávají ventilátory na kamna .

http://www.topkrby.cz/prislusenstvi-kanada/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.