Napadení asi červotočem

Od: Datum: 20.10.13 21:41 odpovědí: 4 změna: 25.05.14 23:14

Zdravím,

včera večer jsem poprvé v životě slyšel asi nějakého broučka co žere dřevo. Mám totiž udělanou jakoby dř.obložku a když jsme stál u ní, tak něco v té obložce chroustalo po dukladnejším prozkoumání jsme objevil asi chodbičky na povrchu té desky a kkdyž jsme na tu chdbičku zatlačil nehtem, tak jsem to promáčknul, může to být červotoč?

překvapilo mě, že dělá takový rachot, ta potvora

prosím o radu jak toho zmetka zlikvidovat *bum*

děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.10.13 21:49

Podle velikosti děr - malé červotoč, velké larvy tesaříka. Pokud se chroupání ozývá pouze z jediného místa, je nejjednodušší okamžitá likvidace napadeného dřeva.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ok®
Datum: 20.10.13 21:59

díry vlastně nejsou vidět , vidět jsou jen ty cestičky, a ozývá se to zatím jen z jednoho místa to kousek od stropu, kde jsou právě ty chodbičky

takže asi nejlépe demontovat obložku, a tu postiženou desku, vyměnit,že?

Od: kjanik112*
Datum: 20.10.13 22:20

Pokud to slyšitelně chroupe, vypadá to na larvu tesaříka. Ta se se po čase změní na brouka, který vyletí ven, a ve dřevě zbyde výletový otvor o průměru asi 5 mm. Tesařík se zpravidla do dřeva nevrací, vyletí do přírody a vyhledá oslabené dřevo s kůrou. Osobně jsem vyzkoušel na botníku v předsíni, po výletovém otvoru je už asi 20 let pokoj, takže pravdu měli staří truhlářští mistři, u nichž jsem se učil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ok®
Datum: 25.05.14 23:14

tady aspon nejaká fotečka

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.