Montáž venkovních hliníkových parapetů

Od: Datum: 20.10.13 21:10 odpovědí: 1 změna: 06.11.13 19:33

Potřeboval bych poradit s lepením venkovního taženého Al parapetu. Mám 30 Heluz, 20 cm EPS, okna zarovnaná s vnějškem cihly.

Na špalety lepím 2 cm 70 F EPS (uhlíkový EPS nejde v dnešní době sehnat). Zedník chce zařezávat parapet do 2 cm EPS. Oknař mi radí: natáhnout špalety lepidlem s perlinkou i ve spodní části, upravit EPS aby měl spád od okna, počítat i s lepidlem. Parapety nařezat na přesno do špalet k krytkami, nalepit Denbitem EN od Den Braven a krytky parapetů ošetřit nějakým butylovým tmelem.Druhou vrstvou lepidla a fasádní barvou přetáhnout spáru krytky parapetu, aby nezatékalo pod parapet.

Tvrdí, že odkryli několik parapetů po x letech a pěna, která nebyla rovnoměrně nanesena byla silně zdegenerována od vlhkosti.

Jak by jste řešili vy? Jaké bitumenové lepidlo a jak ho nanášet - po obvodu nebo celoplošně? a jaký butylový tmel?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.11.13 19:33
avatar

Na pěny nepúsobí vlhko ale UV záření!Běžně lepíme parapety na normální nízkoexpanzní pěny nebo na lepidlo tzm.MamutGlue a to buďto v kartuši na body nebo z kbelíku na buchty nebo celoplošně na zubatým hladítkem max 6mmnejlépe tak 3mm.

Zda zapustit při špaletách či ne je otázka,nám na paneláku zapouštěli (tuším material je titanzinek nebo něco podobného) zapuštění je asi 1cm do ležatého písm.C.Na minulém zateplovačce co jsme dělali použil klempíra boční krytky na stěrku a přejeté jen rajpucem.Předtím zase (jiný klempíra) klasický jen přesně na lepidlo... je to různé firma od firmy a požadavek investora od požadavku investora.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.