Jak seřídit šicí stroj zn.Veritas 8014/40

Od: Datum: 20.10.13 20:32 odpovědí: 8 změna: 21.10.13 14:59

Dobrý den, mám dotaz ohledně stehů, mám Veritasku 8014/40 ,

Nedávno jsme ji doma seřídili a šila bez problémů, až na to ,

že když chci prošít slabší látku entlem, šije mi rovně,i když se jehla chová jako by šila entlem.

Na silnější látce se mi občas entl objeví ale není to ono. Můžete mi nějak poradit?

Taky jsem tu četla návod ale nevyznám se moc.. Předem děkuji ...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.10.13 20:39

Veritasky občas blbnou. Ohlídejte si správnou sílu nitě pro ten který materiál a se seřizováním počítejte vždy před šitím jiného materiálu.

Ohodnoceno: 0x

Od: aiou*
Datum: 20.10.13 20:54

Už jsem zkoušela skoro všechno... ale děkuji za odpověd...

Datum: 20.10.13 20:52

Zkuste dát slabou jehlu a slabší nítě,pokud by to nepomohlo, zkuste podložit třeba proužkem papíru a pak odtrhnout.

Mám Veritasku 40 let bez poruchy

Ohodnoceno: 2x

Od: aiou*
Datum: 20.10.13 21:00

Nítě a jehlu zkusim vyměnit ale s tim papírem jsem to asi moc nepochopila, že by to mělo seřídit stehy..?

Jehla se mi pohybuje jako při entlování, ale na látce je vidět rovný a volný steh...

Datum: 21.10.13 14:59

Pokud máte stroj seřízený a nešije vám entlem,ale jen rovně, tak prostě tu slabou látku nevezme.

Silnou látku vám šije dobře?

Od: jaras*
Datum: 20.10.13 23:19

Píšete, že jste ji nedávno DOMA seřídili. Docela by mě zajímalo co a jak jste doma seřizovali, protože seřizování šicího stroje má určité náležitosti.

V 90% procentech všech závad bývá obráceně jehla a to nejenom o 180 ale dokonce i o 90 stupňů, zbytek je nesprávná nebo zadrhávající nit, problém v cívkovém pouzdru (člunku) bývá málokdy.

Dálší příčinou může být nevhodně nasazený horní kryt, na kterém je posuvné šoupátko a to není nasazeno na regulátoru stehu.

Uplně nejhorší variantou pro vás je, že jehla v něktré s mezních poloh (vpravo nebo vlevo) nezachytává nit a tím pádem to vypadá, že šije rovně a volně.

Já sice vím co s tím, ale laikovi se to po netu těžko vysvětluje, nicméně můžete stroj sklopit a sledovat zespodu nit zda při zápichu jehly vpravo objede nit zespoda člunek a to samé zda niť objede člunek když se jehla zapíchne vlevo. Pokud na jedné straně niť vynechává, musíte jej odnést na seřízení do opravy.

PŘI TÉTO MANIPULACI POZOR NA PRSTY, AŤ SI NEZAPÍCHNETE JEHLU DO RUKY !

Pokud nit objíždí v obou polohách je problém v jehelní tyči a spojení s programátorem, jinými slovy se v tom někdo šťoural.

Od: jaras*
Datum: 21.10.13 01:12

Ještě jednou odpovím. Koukám, že to dělá u slabšího materiálu.

Hmm.

Zzkuste žluté jehly, jinak seřídit nebo jiný nitě. Ne všechny jsou v dnešní době vhodný.

Datum: 21.10.13 09:29

Mohlo by to být nastavení napnutí nitě, asi to máte moc utažené, měla by jste nit povolit tu vrchní, je to to kolečko kudy se provléká vrchní nit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.