U jak velké stavby nemusí být kolaudace?

Od: Datum: 20.10.13 16:21 odpovědí: 3 změna: 20.10.13 19:12

Dobrý den,do kolika metrů plochy stačí jen ohlásit stavbu a dál už nemusí být žádná byrokracie?Např. kolaudace apod?Chci si postavit zděnou kůlnu apod. a co jsem četl,tak je nový zákon,že do určité velikosti stavby stačí jen nahlásit stavbu a žádné další šaškování na úřadech není nutné.Nebo takový zákon ještě neplatí?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.10.13 17:40

Dobrý den, pletete si kolaudační řízení a stavební povolení vs nahlášení stavby.

Ohlášení stavby se používá v případě, že se jedná o stavbu do 150 m2 s max. jedním podzemním podlažím do hloubky 3m a současně dvěma nadzemními podlažími a podkrovím. Nicméně i s ohláškou se podávají určité dokumenty. Co přesně je třeba doložit zjistíte nejlépe na příslušném stavebním úřadu.

Stavební povolení je potřeba u staveb větších než v předchozím případě, přípojek, rekreačních objektů. Stavbu musí provádět firma.

Kolaudační řízení se pak týká staveb u kterých bylo třeba stavební povolení.

Více informací o ohlášení/stavebním povolení např. zde: http://stavime.novot.net/pages/povoleni.html

O kolaudaci si můžete přečíst zde: http://business.center.cz/bus…stavebni-1976-50/cast2o7.aspx

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 20.10.13 18:24
Neni zcela pravda co pise gotre. Na stavbu se stavebnim povoleni firma nutna neni. Pokud bude dilna do 25m2, tak nepotrebujete ani ohlasku. Vice je zde: http://www.penize.cz/18253-no…hlaseni-a-stavebniho-povoleni
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 19:12

I v tom odkazu co jste postoval kolego je napsáno, že v případě stavby se stavebním povolením musí být odborná firma, nebo stavební dozor.

Mimochodem, my jsme museli mít firmu uvedenou i v případě ohlášky (rekonstrukce střechy s vestavbou podkroví).

A ohledně té dílny do 25m2 (nepodléhající stavebnímu povolení ani ohlášce) nemáte pravdu, dle paragrafu 103 stavebního zákona, nesmí obsahovat hygienické zařízení ani vytápění a nesmí obsahovat pobytovou místnost.

Pobytová místnost = místnost nebo prostor, která svou polohou, velikostí a stavebním uspořádáním splňuje požadavky k tomu, aby se v ní zdržovaly osoby (například kanceláře, dílny, ordinace, výukové prostory, pokoje ve zdravotnických zařízeních, hotelích a ubytovnách, halové prostory různého účelu, sály kin, divadel a kulturních zařízení, místnosti ve stavbách pro individuální rekreaci apod.)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.