Přesunutí dveří v umakartu

Od: Datum: 02.12.13 20:37 odpovědí: 4 změna: 03.12.13 19:59

Chci trochu upravit dispozici umakartového jádra. Obklad koupelny, sádroš na vnějšek. Je možné vyříznout v umakartu díru a přesunout dveře? Vyříznutým dílem bych zakryl ty původní a zafixoval zvenku dárokartonem a zevnitř obklady.

Nemáme tam futra, jen díru. Lišty bych prostě odšrouboval a přesunul.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.13 20:56
avatar

Možné to je, záleží kde budete řezat. Můžete při tom ale přeříznout nějaké dřevěné nebo kovové výztuhy nebo rozvod elektřiny. Podle mne by bylo lepší celé jádro radikálně vybourat a znovu postavit ve změněné dispozici.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.12.13 20:57
avatar

Pravděpodobně to nepůjde.Veškeré konstrukce jsou podloženy dřevem.Aby bylo možné dveře usadit,musela by se nahradit laťová konstrukce,do níž jsou přišroubovány panty i hliníkové lišty.Myslím,že by šlo zabudovat stavební pouzdro a vybudovat dveře posuvné.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Od: funtomash
Datum: 03.12.13 09:46

No ještě mě napadla jedna možnost - stěnu tvoří dvě desky, v jedné je otvor na dveře a vedení zásuvky a světla. Kdybych tuto desku trochu seřízl, aby byla uzší a pak ty dvě desky prohodil + výřezem vyplnil volný prostor, získal bych dveře tam, kde je chci mít. Celé bych to zvenku zpevnil sádrokartonem. Díky tomu to bude držet pohromadě. Zevnitř se to pak zafixuje lepidlem a oklady.

Otázka je, zde ty desky půjdou přesunout, nebo jestli budou srostlé vodním kamenem a dalším hnusem.

Jinak umakart vypadá v pohodě. Něco je sice v rozích, ale ne až tak strašné. Když to umyju, tak to ještě 15 let vydrží, ale chtěl jsem zvýšit i estetiku. Vyzdít to nechci, byt chci do deseti let prodat a myslím, že se ta investice nezaplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.13 19:59
avatar

Jak říkáte, otázka je, zda ty desky vůbec půjdou uvolnit jak od sebe, tak od podlahy a stropu. Jsou přišroubované na dřevěné konstrukci, tu budete muset nahoře i dole přeřezat. Při uvolňování se vám ukamakart může také polámat. Zvažte, na čem pak ta stěna bude držet.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.