Dobrý den , u domu mam garáž a na ní je zastřešený balkon . Garáž je téměř celá ve svahu (pod úrovní terénu) takže v zimě v ní nemrzne ale chtěl bych ještě na strop kde jsou neomítnuté hurdisky nalepit polystyren aby mi stropem neutíkalo teplo . Chci tam dát radiátor a trošičku tam přitápět když jsou velké mrazy . Auto tam nikdy neparkuju a nikdy nebudu parkovat , mam to jen jako sklad na všechnomožný (zahradní nářadí , barvy, skutr atd) . Zkusil jsem nalepit na strop pár desek fasádního EPS 70F na pur pěnu a drží to ...můžu to dodělat celé? Jde mi o to jestli nebude nějaký problém s kondenzací , jestli nebude trpět konstrukce (hurdisky ,íčka ) atd ... díky za rady .
Hurdiskám je všechno jedno, protože jsou keramický materiál. Ička jste, doufám, před montáží natřel a kondenzáty vznikají hlavně v obytných místnostech. Ve skladu zahradního nářadí vám příliš mnoho vody nezkondenzuje, protože v zimě do něj asi nebudete příliš často chodit a jen pouze trošičku přitápět.
Ničeho se na vašem místě neobával, protože sedmdesátka polystyrén je ve vašem případě až dost.
Oblože strop, mezery mezi deskami zaizolujte, ať se vzduch z místnosti nedostává mezerami v polystyrenu až mezi hurdisky a íčka.
Pokud vím na na garáži mohl být jen nehořlavý strop. Ale třeba se to změnilo.
doplněno 20.10.13 10:36:
Každá garáž by navíc měla výt trvale větraná, takže zateplování nedává smysl. Jednou to bylo zkolaudováno jako garáž tak je to garáž.
doplněno 20.10.13 14:58: Jaktože neptal? "...můžu to dodělat celé?" Odpověď: Nemůžete. Polystyren do garáže nepatří. Tyto protipožární předpisy nevznikly kvůli úřednické důležitosti ani kvůli buzerování lidí. Jsou za tím staleté zkušenosti s požáry, které často zachvátily i půl města. Vy tam auto neparkujete, ale jednou to třeba prodáte a pak tam auto může být. Nebo to jednou někdo zdědí a auto tam parkovat začne. Mnoho let se ty zkušenostmi podložené předpisy dodržovaly a požárů ubylo natolik, že se nyní jejich nebezpečí podceňuje. doplněno 20.10.13 17:08:
Pokud to necháte změnit na něco jiného než garáž, tak to tam klidně nalepte. Tak jak vám už radili, s utěsněnýma spárama. Kdyby se tam však mělo bydlet, tak bych dal parozábranu a pod ni sádrokarton a izolaci minerální vatu (240-300mm) shora na půdu.
doplněno 20.10.13 17:10:
Vlastně nejen kdyby se tam mělo bydlet, ale spíše topit na nějakou "normální" teplotu. Ta pára souvisí s teplotou.
určitě to teda neprodám , to vím jistě . A pokud si na ohlášku nechám tu garáž změnit na třeba neobytný prostor nebo chodba či sklep ...tak pak si ho tam mohu nalepit?
Nebude se tam bydlet , jen naše dvě polodivošky kočky tam o mrazech zajdou se ohřát , maj ve dveřích takový malý lítačky dvířka . Spíš to dělám kvuli nim no :-/ a do rohu jim dám malej pod pelíškek takovej krátkej ochoz z topení . Bude jim tam dobře ... díky !
U každého zateplení zevnitř je kondenzace problém. Snížíš teplotu stropu a tím se ti posune rosný bod. V místě kde dojde ke kondenzaci budou hurdy vlhnout a podle nejčernějšího scénáře může při velkých mrazech dojít mráz až do to místa a led cihly roztrhá. Pokud použiješ parozábranu abys tomu zabránil můžeš zas čekat plísně a možná i kpající vodu. Těžko poradit. Hodně záleží na tom jak je strop tlustý a jaké je jeho složení nad hurdama.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.