Polystyren na strop v garáži?

Od: Datum: 20.10.13 09:37 odpovědí: 7 změna: 20.10.13 17:59

Dobrý den ,

u domu mam garáž a na ní je zastřešený balkon . Garáž je téměř celá ve svahu (pod úrovní terénu) takže v zimě v ní nemrzne ale chtěl bych ještě na strop kde jsou neomítnuté hurdisky nalepit polystyren aby mi stropem neutíkalo teplo . Chci tam dát radiátor a trošičku tam přitápět když jsou velké mrazy . Auto tam nikdy neparkuju a nikdy nebudu parkovat , mam to jen jako sklad na všechnomožný (zahradní nářadí , barvy, skutr atd) . Zkusil jsem nalepit na strop pár desek fasádního EPS 70F na pur pěnu a drží to ...můžu to dodělat celé? Jde mi o to jestli nebude nějaký problém s kondenzací , jestli nebude trpět konstrukce (hurdisky ,íčka ) atd ... díky za rady .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rnk*
Datum: 20.10.13 10:17

Pokud vím na na garáži mohl být jen nehořlavý strop. Ale třeba se to změnilo.

doplněno 20.10.13 10:36:

Každá garáž by navíc měla výt trvale větraná, takže zateplování nedává smysl. Jednou to bylo zkolaudováno jako garáž tak je to garáž.

doplněno 20.10.13 14:58:
Jaktože neptal? "...můžu to dodělat celé?" Odpověď: Nemůžete. Polystyren do garáže nepatří. Tyto protipožární předpisy nevznikly kvůli úřednické důležitosti ani kvůli buzerování lidí. Jsou za tím staleté zkušenosti s požáry, které často zachvátily i půl města. Vy tam auto neparkujete, ale jednou to třeba prodáte a pak tam auto může být. Nebo to jednou někdo zdědí a auto tam parkovat začne. Mnoho let se ty zkušenostmi podložené předpisy dodržovaly a požárů ubylo natolik, že se nyní jejich nebezpečí podceňuje.
doplněno 20.10.13 17:08:

Pokud to necháte změnit na něco jiného než garáž, tak to tam klidně nalepte. Tak jak vám už radili, s utěsněnýma spárama. Kdyby se tam však mělo bydlet, tak bych dal parozábranu a pod ni sádrokarton a izolaci minerální vatu (240-300mm) shora na půdu.

doplněno 20.10.13 17:10:

Vlastně nejen kdyby se tam mělo bydlet, ale spíše topit na nějakou "normální" teplotu. Ta pára souvisí s teplotou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.10.13 13:10

Já se neptal jaký můžu mít ve své garáži strop ani na větrání . Máte-li přínosnější přímou odpověď podloženou zkušenostmi tak sem s ní . I tak díky .

Datum: 20.10.13 17:01

určitě to teda neprodám , to vím jistě . A pokud si na ohlášku nechám tu garáž změnit na třeba neobytný prostor nebo chodba či sklep ...tak pak si ho tam mohu nalepit?

Datum: 20.10.13 17:59

Nebude se tam bydlet , jen naše dvě polodivošky kočky tam o mrazech zajdou se ohřát , maj ve dveřích takový malý lítačky dvířka . Spíš to dělám kvuli nim no :-/ a do rohu jim dám malej pod pelíškek takovej krátkej ochoz z topení . Bude jim tam dobře ... díky !

Datum: 20.10.13 10:19
avatar
U každého zateplení zevnitř je kondenzace problém. Snížíš teplotu stropu a tím se ti posune rosný bod. V místě kde dojde ke kondenzaci budou hurdy vlhnout a podle nejčernějšího scénáře může při velkých mrazech dojít mráz až do to místa a led cihly roztrhá. Pokud použiješ parozábranu abys tomu zabránil můžeš zas čekat plísně a možná i kpající vodu.
Těžko poradit. Hodně záleží na tom jak je strop tlustý a jaké je jeho složení nad hurdama.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.10.13 10:35
avatar

Hurdiskám je všechno jedno, protože jsou keramický materiál. Ička jste, doufám, před montáží natřel a kondenzáty vznikají hlavně v obytných místnostech. Ve skladu zahradního nářadí vám příliš mnoho vody nezkondenzuje, protože v zimě do něj asi nebudete příliš často chodit a jen pouze trošičku přitápět.

Ničeho se na vašem místě neobával, protože sedmdesátka polystyrén je ve vašem případě až dost.

Oblože strop, mezery mezi deskami zaizolujte, ať se vzduch z místnosti nedostává mezerami v polystyrenu až mezi hurdisky a íčka.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.10.13 13:15

Joo íčka jsou natřená . Ta poslední věta bohatě stačí a shoduje se s mým názorem na postup při práci ... díky .

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.