Omítka na novou garáž

Od: Datum: 19.10.13 21:26 odpovědí: 4 změna: 20.10.13 15:51

Dobrý den všem.

Prosím vás o radu. Potřebuji poradit na novou garáž nejjednodušší, nejlépe jednovrstevnou omítku, ručně nanášenou hladítkem a míchanou vrtačkou - mísidlem.

Můžu použít na garáž z broušených cihel jako vnitřní omítku jednovrstevnou sádrovou omítku?

(v diskusi https://www.poradte.cz/domacn…eni/7342-omitka-v-garazi.html ji doporučuje Jabraka. Ale nebude v nevytápěné garáži vlhnout?)

Nebo je vhodná Baumit tenkovrstvá vápenná omítka? A tahle by šla použít i jako venkovní? Nebo nějakou jinou?

Moc nechci jít do klasických tří-vrstvých, ale jestli myslíte, že jenom ty zajistí kvalitu, tak je raději použiju. Ošulit to nechci.

Hledám co nejjednodušší postup, děkuji za jakékoliv návrhy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.10.13 21:36
avatar

Sádrovou pkd s ní neumíš ,nebo nemáš zkušenost nedoporučuji.To raděj (nevím a nehodlám hledat přesný název či jejich číslo ) jednovrstvou omitkovou směs od cemix-nahodíš,strhneš latí ,zatočíš rajblíkem (dřev.hladítkem ) a na záver se dá i stočit filcákem,na garage bych jen zatočil rajblíkem.Broušené -to je zděné na tenkovrstvé malty (resp.lepidlo nebo na pěnu?V tom případě bych raději doporučil ještě "špryc" a pak teprve jádro a pkd neschceš štuk tak viz výše

Ps nejraději používám směsi od cemix.

doplněno 20.10.13 15:40:

Roman-ano to je ona a jak píše kolega,z venku tutově šprycnout a s odstupem aspoň dne na to teprve jádro!Na špryc stačí tatáž směs.max přidat vápno a cement a hlavně řidší!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.10.13 21:55

Díky,

je to tahle: http://www.cemix.cz/produkty/…rstva-omitka-strojni-a-rucni?

Jsou to broušené cihly Keratherm na tenkovrstvé maltě.

Datum: 20.10.13 15:51

Díky moc. Asi tedy pozvu zedníky na venkovní a vnitřní si udělám sám.

Od: kjanik112*
Datum: 19.10.13 21:59

Venkovní omítku bez špritzu? Do toho by žádný solidní zedník, který si hlídá jméno a nemůže si dovolit reklamaci své práce, by do toho nešel. ( To by ani montérky neoblékal). Takže špritz, a na něj jádrovou omítku, i třeba nataženou hladítkem. Natáhnout ji pěkně do roviny, nechat zavadnout, a pak ji rovnou zatočit pěnovým hoblem, fajnová není nutná. To je nejlevněší způsob. Souhlas s kolegou diesselem-také věřím omítkám Cemix. Na tu omítku Vám doporučuji pozvat si na jednu hodinu zedníka, aby Vám ukázal, nakolik musí omítka zavadnout, a jak se povrch zpracuje hoblem. Nemá smysl objevovat znovu Ameriku, raději si to nechat ukázat. Přejeme Vám zdárné zvládnutí díla.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.