Přepsání energií na nájemce

Od: Datum: 19.10.13 17:21 odpovědí: 9 změna: 21.10.13 17:41

Dobrý den, jakým způsobem je řešeno, když pronajímatel si přeje aby nájemce měl psané veškeré energie na sebe (voda, plyn, elektřina)? Tzn. že nájemce má smlouvu s dodavateli energií a platí účty přímo jim? Nebo zasílá platby na pronajímatele?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.10.13 17:34
avatar

vy máte zřejmě psané na sebe energie jako kajitel bytu. Pokud se s nájemníkem dohodnete, pošlete jej na firmu dodávající elektřinu a nebo plyn, ať si na sebe dodávku přepíše. Předtím myslím musíte sám provést odhlášení odběru k určitému datu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 19.10.13 18:01

Není problém, aby současný odběratel (tj. smluvní partner) obešel s nájemcem všechny dodavatele - RWE,ČEZ,vodárny, dodavatele tepla atd. a nechal všechny smlouvy přepsat na nájemce (s jeho souhlasem).

Důrazně to ale nedoporučuji - když nájemce neplatí zálohy, případně nezaplatí po předložení faktury energie, má majitel možnost výpovědi, soudu atd. Pokud jsou ale smlouvy přímo na nájemce a ten nezaplatí, dodavatelé mu dodávku prostě přeruší - ale třeba u ČEZu dostat smlouvu zpět na majitele znamená novou revizi atd., u plynu je to obdobné ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jakub81
Datum: 19.10.13 18:33

Jde mi o způsob plateb - pokud se to přepíše na nájemce tak ten hradí pak měsíčně zálohy majiteli nebo dodavateli energií?

Datum: 19.10.13 18:45
avatar

samozřejmě dodavateli energií, s tím má smluvní vztah.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 19.10.13 19:40

Nevím jak jinde, ale např vodu u SČVaK musí platit majitel objektu. U elektriky a plynu problém nebude, pokud má byt samostatné měření.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivulenka*
Datum: 20.10.13 11:17

Taky pronajímáme, a platíme sami, s tím, že nájemce dává fixní částku a pak je vyúčtování všeho, co on může ovlivnit: voda, elektřina, plyn, topení (máme na nich měřiče). Když byste to nechali platit nájemci, může třeba zapomenout na platbu a bude průšvih, Vy jako majitelé budete v extrémním případě ostřiženi od všech dodávek (chápete, že extrémem jen ukazuji, proč my máme vše na sebe). Máme s nájemcem smlouvu, kde je sepsáno, že po obdržení vyúčtování se ty pohyblivé složky zúčtují dle jeho skutečné spotřeby. buď mu vrátíme, nebo on doplatí. A jsme jištěni vratnou kaucí, kterou složil při nastěhování: i toto je v nájemní smlouvě

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 21:12
avatar

Nový nájemník má ve smlouvě bod, že energie (elektrika a plyn) budou úřevedeny na nájemníka. Přesněji to dělám tak, že mu dám podepsat plnou moc a energie na něj převedu.

Pak mu doručím smouvy o dodavatelů, a je na něm zdali platí či neplatí. Jemu odpojí elektriku a plyn. Pokd se tak stane, je to ve smlouvě ošetřeno v části kauce, kde musí uhradit náklady na opětovnou montáž měřidel.

Nenamáhám se tak s nějakým přepočítáváním a přeposíláním plateb za energií.

Pokud je samozřejmě byt osazen samostatným měřením.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivulenka*
Datum: 21.10.13 10:42

My měli prvního nájemníka přes realitku a ta to měla ošetřeno tímto způsobem, tak v tom pokračujeme. Vše platíme my: zálohy vody a tepla přes správce domu na účet SVJ, elektřinu elektrárně, plyn plynařům. SVJ, elektrárna i plynaři dají faktury, ty já naskenuji, sečtu náklady na vodu, teplo, plyn a elektřinu, sečtu zálohy co dal nájemník, vše mu pošlu s tím, že má doplatit nebo ať platí méně, tím se to dorovná a pokračujeme. Má 2 měsíce výpovědní dobu, takže kdykoli může odejít s tím, že jak budou ty faktury se dorozúčtuje kolik on spotřeboval a vrátíme kauci, a může jít v pohodě bydlet někdo jiný. Zapíšeme stav elektřiny, vody, tepla, plynu při jeho odchodu a pak tu jeho část jak bude faktura zúčtuji a vypořádáme kauci. Nač papírovat smlouvy na vše, kdyby chtěli bydlet 6 měsíců a furt to měnit. Je to furt na nás a řešíme takto, flexibilně. Záleží, co komu vyhovuje. Vám Vaše, nám toto, a tazateli zase to jeho, jak si to udělá s jeho nájemníky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.13 17:41
avatar

ivulenko, souhlasím s Vámi, "Záleží, co komu vyhovuje. Vám Vaše, nám toto, a tazateli zase to jeho, jak si to udělá s jeho nájemníky."

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.