Jak odmontovat světlo?

Od: Datum: 18.10.13 22:57 odpovědí: 25 změna: 20.10.13 10:10

Ahoj, potřebuju poradit mám v pokoji na stropě světlo (podobné tomu na obrázku) a potřebuji to rozmontovat a vyměnit žárovku ale nevím jak. Máte s takovýmto světlem zkušenosti?jaký je v tom systém? dík moc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: rrrttt
Datum: 18.10.13 22:59

konkrétně je to toto světlo, ale fotka není nic moc..

Datum: 18.10.13 23:12

Podle mě by tam mohl být bajonetový uzávěr. Zkusil bych pootočit tím sklem, případně rámečkem.

doplněno 18.10.13 23:14:

Sklo zkusit zatlačit nahoru a pak pootočit.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.10.13 06:17

Všechna tahle světla jsou dělána tak,že rámeček je držen pérem - zpravidla třemi umístěných po 120 stupních.Je tedy třeba zapáčit,třeba širším šroubovákem,mezi rámečkem a stropem a hned člověk uvidí,co je pod tím.Někdy je třeba větší sílu,protože ta péra bývají silná.Záleží na typu svítidla.Vyndavat jen sklo je nelogické a neproveditelné.

Od: luke237
Datum: 19.10.13 06:32

Pacit mezi rameckem a stropem nebo tocit rameckem je blbost. Tak se jedine poskodi strop a tak blbe to snad zadny vyrobce nenavrhne.

Sklo ma pravdepodobne ten bajonetovy zavit (otocit tak o 2 cm doleva, pripadne doprava a pak by sklo melo spadnout smerem dolu) nebo ma klasicky sroubovicovy zavit a pak se sklo klasicky vysroubuje (zrejme smerem proti smeru hodinovych rucicek).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.10.13 08:17

Nic nepáčit! Nenávratně to zničíte. Světlo na horním obrázku má 100% bajonet, na spodním pravděpodobně taky. Pootočit proti směru ručiček. Většinou to jde dost ztuha.

doplněno 19.10.13 08:31:

Z těchhle světel se sundává jen "sklo". Rámeček je nedílnou součástí svítidla.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.10.13 08:25

tak snažím se to pootočit, daří se mi to pootočit rámečkem ale pořád se nic neděje(jak moc se to musí otočit?) teď nevím jestli mi to nespadne na hlavu:D

Datum: 19.10.13 08:33

zkusila jsem udělat lepší fotku ...ono to světlo není tím rámečkem přisazené ke stropu

Datum: 19.10.13 08:22

tak jsem to zkusila ale sklo zatlačit ani nic pootočit mi nejde(možná jsem použila malou sílu, ale bojím se zas ať to nepokazím) a taky si říkám, jestli to pak dokážu dát zase zpátky..

Datum: 19.10.13 08:37

Jde to těžko, protože sklo není za co chytit a klouže. Nic nemačkejte, jen otáčejte cca o 1 cm vlevo. Zkuste si na to vzít něco neklouzavého (utěrku). Pokud se Vám to povede sundat, určitě to i vrátíte. Ale snadno to nepůjde. Netuším, který blb to vymyslel.

doplněno 19.10.13 08:39:

Aha, tak beru zpět. Z nové fotky je patrné, že se jedná o zcela jiný typ světla. Takže to mnou popsaným způsobem nepůjde.

Datum: 19.10.13 08:45

děkuji moc za snahu, a tohle teda nevíte jak zdemontovat?

To světlo je příšerné, místo aby to normálně svítilo tak to dělá spíš jen takové "intimní osvětlení" což je úplně nanic, potřebuju rýsovat ale s tímto je to sebevražda.

Datum: 19.10.13 08:57

Tak tohle neznám. Mám sice doma něco podobného v půlkulatém provedení, ale tam je sklo přišroubované dvěma ozdobnými šroubky.

Na práci se tohle světlo opravdu nehodí, to je tak do předsíně. Neuvažujete o výměně? V tom případě to riskněte a zkuste přiměřené násilí. Ve Vašem případě se asi bude sklo skutečně sundavat i s rámečkem. Zkuste ještě jednou pootočit. Další možnost jsou šroubky nad rámečkem. Je možné, že se musí vyšroubovat, což ovšem nebude jednoduché, přístup k nim je problematický. Ale to je jen moje úvaha.

Datum: 19.10.13 08:59

no probblém je, že jsem tu jen v nájmu, takže bych nic neměla poničit : D. a díky za úvahu, vyzkouším

Od: ben®
Datum: 19.10.13 09:15

Dobrý den, jak píše kolega, jsou tam vidět šroubky a asi za použití dlouhého šroubováku by se měl ten šroubek pootočit, ale ne vyšroubovat (potom ho tam těžko dostanete). Budou tam asi tři a druhou rukou musíte přidržovat to sklo nebo by vypadlo. Jinak si myslím, že tam stejně silnější žárovku nedostanete nebo to nepůjde zakrýt tím sklem. Nejlépe celé těleso odmontovat a zvolit si jiné. Pozor - pracujete s el. proudem. Zdravím!

doplněno 19.10.13 09:22:

Hlavu vzhůru - musíte mít ten dlouhý šroubovák nebo kamaráda s dlouhým šroubovákem (neberte to jako dvojsmysl). A pro práci bych volil bodové světlo nebo lampičku nad pracovní desku.

Datum: 19.10.13 09:17

Achjo...tohle nikdy nezvládnu : D...

Datum: 19.10.13 23:36
To světlo je příšerné, místo aby to normálně svítilo tak to dělá spíš jen takové "intimní osvětlení"
Tohle jsou levna svetla, co se montuji do bytu pro pronajem, aby to moc nestalo a pritom to vypadalo jako ze je to moderni byt. Nevim, kterej blbec to vymyslel.

Do toho svetla se neda dat vice nez asi 40W nebo 60W klasicka zarovka, protoze by to to svetlo neuchladilo a prehralo se. Vetsiho jasu by se dalo dosahnout snad jen osazenim nejake CFL zarovky hodnoty tak 100W (ekvivalent) nebo to provozovat bez toho skleneneho krytu. *zed*

Lidi jsou proste lini (a majitele najemnich bytu zase moc velci skrblici) na to, aby nainstalovali zarivky s elektronickymi balasty.

Datum: 20.10.13 10:10

CFL by se v tom neuchladila ani při 11 W. http://sound.westhost.com/lamps/cfl.html

doplněno 20.10.13 10:11:

11 W myslím skutečný příkon.

Od: buss®
Datum: 19.10.13 09:32

Ano, to světlo je bídné, tak na orientaci. Buď jsou umně schovány šroubky, nebo se pootočí. Ale větší žárovka, třeba 100 W tam nevejde a těleso ani pro ni není konstruované (snad vyhnout objímku), dal jsem to bez skla, ale i tak to hřálo, nebezpečné! Pak lépe vícewattovou šetřivku, nebo světlo na prodlužku nad pracovní stůl.

Datum: 19.10.13 09:45

Lampičku nad stolem mám, jinak bych si oči zkazila úplně(zatím mám jen ánět spojivek) ale taky to není žádná sláva, přemýšlím o výměně, ale jenom lampička to nevyřeší, nedá se tu fungovat normálně

Datum: 19.10.13 09:46

Jo a děkuji moc všem za rady ! (ale pište dál, když budete vědět!:))

Od: mil®
Datum: 19.10.13 09:51

Nejsem žádnej odborník, ale myslím, že to bude na dlouhej šroubovák a šikovnýho kamaráda. Přeju hodně štěstí a nezkažený oči.

Od: repe
Datum: 19.10.13 10:59

Zavolejte pronajímateli, ať vám to vymění.

Datum: 19.10.13 11:48

no to půjde těžko, protože pronajímatel žije v cizině

Od: dexx®
Datum: 19.10.13 13:57

Normálně zatáhnout směrem dolů, je to na perech, pozor je to levné světlo to sklo je v tom dřevěným ámečku jen položené, tak ať vám nespadne.,

doplněno 19.10.13 13:58:

Bude to klást trošku odpor, nikam s tím neotáčejte.

Od: jipa*
Datum: 19.10.13 14:03

Svítidlo vypadá nově, poohlédla bych se třeba v OBI po stejném a vyptala obsluhy...

Datum: 19.10.13 23:32
Ja bych ho vyndal z krabice a hral bych si s nim, dokud bych to svetlo z toho ramu nedostal *smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.