Jak vyčistit připálený vařič

Od: Datum: 18.10.13 14:44 odpovědí: 5 změna: 18.10.13 22:16
avatar

Ahoj -

- téměř po každém použití umyju elektrický vařič kolem plotýnky houbičkou, namočenou v teplé vodě a jaru, nebo mýdlu.

Přesto se mi při jeho častém používání začínají objevovat zažloutlé plošky, případně příškvarky těsně kolem plotýnky, takže můj původně bílý vařič začíná vypadat dost špinavě.

Zkusila jsem používat různé prášky, louh sodný nebo kyselinu octovou a nebo sodu s kyselinou citronovou - ale vařič jsem pořádně nevyčistila. Poradíte někdo -? Děkuju. Marcela.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.10.13 15:03
avatar

Použij CIF

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.13 15:16
avatar

Čím agresívnější prostředky použijete, tím více naleptáte povrch glazury a tím více se bude muset s tím drbat. Dna kastrolu máte čisté? Od čeho jiného by se sporák zasvinil, když nic nevyskypělo? *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.13 16:25
avatar

- děkuju za odpověď - používám jediný kastrol - a ten připálené dno nemá - ani mi nikdy nevzkypěl - ale z pokličky občas kape pára - a v kombinaci s teplem vařiče je to asi příčina pozvolného zašpinění.

- zkusím ten Trusil a uvidím. Pak se ozvu. Marcela.

doplněno 18.10.13 16:26:

oprava Trumil

Datum: 18.10.13 15:44
avatar

Dobrý den,v drogerii si kupte trumil,kterým postříkate vařič a za 2minuty jen setřete.Mám vyzkoušený na hooodně špinavý a zapečený vařič u klienta.Mamina

doplněno 18.10.13 15:55:

Ještě mi nedá a zmínim se o millitu.Mají ho velice levný v obchodech kde stáčejí čistící prostředky do donesených láhví a tím vyčistíte od zažrané špíny až po mastnotu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.13 22:16

Ahoj. Než mě šťastně opustila moje drahá polovička, tak jsme doma měli tzv. parničku. Vyvíječ páry od světoznámé blíže nejmenované firmy. Makalo to na výsost dobře. Bez použití jakýchkoliv přípravků. Daly se tím pařit všechny možné povrchy. Dlažby, plovoučky, skla oken, koberce, profukovat záclony na stojato(pověšené), všechno v koupelně a v kuchyni i odpad do sifonu do dálky asi 5 metrů. Na sporáky to s kartáčkem fungovalo skvostně. Dají se tím profouknout i pavučiny a prach skrz radiátory. Funguje to i jako zvlhčovač vzduchu. Viděl jsem s tím dělat i nerovný povrch soklu na zdi. Výkon to má docela velký, že to dokáže dělat skoro bez přestávky. Není to KACHNA (malý ruční přístrojek). Tak asi tak. A nestálo to jen pár tisíc.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.