Skladba podhlady koupelny 2. NP

Od: Datum: 18.10.13 08:22 odpovědí: 4 změna: 30.10.13 21:19

Dobrý den,

jaká je správná skladba podlahy v koupelně 2. NP v rodinném domě?

1) konstrukce stopu (MIAKO + nadbetonávka), tepelná izolace EPS, lepenka A500/H, anhydrid (alternativně cemflow), dlažba,

2) konstrukce stopu (MIAKO + nadbetonávka), penetrace, asfaltový pás, EPS, lepenka A500/H, anhydrid (alternativně cemflow), dlažba,

3) konstrukce stopu (MIAKO + nadbetonávka), penetrace, asfaltový pás, EPS, lepenka A500/H, anhydrid (alternativně cemflow), tekutá lepenka, dlažba,

4) úplně jinak

Děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.10.13 10:38

Pane Pálenko, zdravím po delší době

jsem pro variantu č.1

důvody proč ne ostatní.

Penetrace pod asfaltovou lepenku je zbytečná, ale nevadí tam. Zkuste přivařil asfaltovou lepenku na suchý čistý podklad a již jí neutrhnete.

Ve třetí variantě máte dvě hydroizolace, takže tekutou lepenku vidím jako zbytečnost. Jedná se o kopulenu, nikoliv bazén.

Přeji hezký víkend.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.10.13 21:18

Dobrý den pane Milane,

děkuji za Váš čas a taky Vás zdravím. Stále přemýšlím, co má být účelem hydroizolace v koupelně. Asi to nebude pojistka pro případ, že by vytekla pračka nebo někdo ucpal umyvadlo a zapoměl zastavit vodu, je to tak?

Pokud tedy provedu jak je popsáno ve variantě 1, musím pak ještě anhydrid něčím ošetřit? Pokud se něco stane, tak se přece do anhydridu nasaje velké množství vody, ne?

Děkuji

Palenka

Datum: 18.10.13 22:46

Ahoj. Já s ničím zvláštním nepříjdu, udělal jsem si to ve všech místnostech, kde se vyskytuje nějaká voda stejně jako doporučuje pan Milan. Jen jsem všude přidal malou guli, to kdyby se stalo něco neblahého s tou vodou a nevytopila ty místnosti pod tím.

Pan Milan mi udělal malé potěšení, tím drobným překlípkem, když díky tomu vznikla rozkošná kopulena.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.10.13 21:19

Dobrý den,

děkuji za reakci. Co znamená "jen jsem všude přidal malou guli"?

Pěkný večer přeji.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.