Oprava Remosky

Od: Datum: 17.10.13 14:30 odpovědí: 13 změna: 18.10.13 21:55

Milí rádci, mám jeden velký problém. Máme starou, dobrou Remosku, tu se sklíčkem ve víku, a ta se nám porouchala. Najednou nehřeje a nehřeje. Co myslíte, dá se opravit Remoska doma? Manžel je vcelku šikula a asi by se do toho pustil. Máte někdo zkušenost, nebo alespoň radu jak na to? Je mi líto ji vyhodit, pokud by to není nutné a je možné ji zachránit. Díky za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.10.13 14:47

většinu věcí lze opravit doma...

zrovna v remosce toho moc není, takže na 90% vám odešla topná spirála a na 10% máte špatný přívodní kabel.

http://www.nadeta.cz/nahradni-dily/remosky/topna-spirala-602-01-remoska-original-500w-kratke-vyvody-%5Bid%3D500290041%5D.html?ItemIdx=55

Chce to jen rozebrat a podívat se.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.10.13 14:48

Zdravím, je potřeba jít od přívodního kabelu, zda není přerušen... bývá to v místě, kde se zasouvá do remosky...to znamená prozkoušet kabel. Pokud je dobrý, tak je problém v samotné zásuvce u remosky a nebo v topné spirále v remosce a tu asi neopraví bez nové spirály sám.

Datum: 17.10.13 14:49

Zkontrolovat přívodní šňůru, zkontrolovat dotažení svorek. To je tak vše. Pokud je pryč topné těleso, je to na servis (nevím, jak je těžké nechat si poslat ND), takže asi bude lepší koupit novou.

Datum: 17.10.13 14:54

Máte-li šikovného manžela, tak to není problém. Je třeba odvrtat duté nýty ve víku, vyměnit topnou spirálu a víko zanýtovat. Všechny náhradní díly můžete sehnat např. zde: http://www.nadeta.cz/nahradni…/remosky.html/?ordertype=desc

doplněno 17.10.13 14:55:

Jasně, napřed vyzkoušet, zda je šňůra v pořádku.

Datum: 17.10.13 15:06

Fakt je, že remoska je dnes pěkně drahá, přitom kdo ji měl, tak na ni nedá dopustit a prakticky se nedá nahradit ničím jiným. Pokud je manžel šikula, tak si ho važte nenechte si ho zabýt elekřinou, pokud s ní nemá zkušenosti. A to asi nemá, jinak by už věděl, kde je problém a vy byste se zde nemusela ptát.

Remoska je kovová, manžel opomene připojit ochranný kolík a je na něštěstí zaděláno. Spíš bych vám doporučil opravu svěřit nějakému známému, příbuznému.. kdo se s elektřinou víc kamarádí. I ten servis by se mohl vejít do 500..1000 Kč, což je lepší než 3000 Kč za novou.

doplněno 17.10.13 15:06:

šmarja češtin, zabít.. :)

Datum: 17.10.13 20:11

Ahoj. I když se považuji za středně schopnýho montéra, do opravy tělíska bych už nešel. Když nemáš na opravu díly-nýtové trubičky, izolovanou spirálu a jiné, nedáš to do kupy. Pak se ti náklady poněkud sesčítají. Mám dobrý tip. Tohle dobře dělá pan Trejbal v Semilech. Za pár korun.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.10.13 20:27

humbucek: Proč by to nedal dohromady? Výše je odkaz na web s potřebnými náhradními díly.

Datum: 18.10.13 00:23

Ahoj. Dával jsem do kupy dvě velký remosky a tak ňák vím co to obnášelo. Jde o elektrický přístroj, a když už mu naposílaj nějaké díly a pak to nedá kale dohromady, tak jde jen o život. Že? Dost lidí se pouští do věcí, který jim nepřísluší. Tohle je jedna z nich.

Od: buss®
Datum: 17.10.13 20:36

Ano, dá se opravit, při nejhorší variantě se vloží nový odporový drát. Nechť manžel odstraní nýty a podívá se, v čem je porucha. Problémek bude opraváře nalézt. Pohledat na intu. Může si nechat drát odpor zaslat. A proč si nezadáte dotaz do vyhledávače?
http://www.novinky.cz/auto/31…ckovymi-neslapnete-vedle.html

Datum: 17.10.13 23:16

Největší problém je v rozebrání víka.Pokud se rozhodneme nýty odvrtat,pak musíme mít náhradu.Nýty jsou duté,otvory je nutno nechat otevřené,aby se mísa odvětrávala.K zanýtování je možno použít hliníkové trubičky,které se po opravě vinutí zanýtují roztažením konců kuželovým přípravkem.Jde to ale vyřešit také kovovým dutým šroubem s matičkou.Ten bude nutno vyrobit na soustruhu.Přerušené vinutí odporového drátu se najde snadno,spojení je možné provést pomocí kovové spojky z elektrikářské "čokolády".

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.10.13 21:55

Hliníkový dutý nýt stojí 3,10 Kč, potřebujete 3-4 ks. Topná spirála 76,30. I s poštovným a šikovnými ručičkami to máte za 200 Kč. Po smontování je třeba otestovat, zda zpětnou montáži nedošlo k narušení el. bezpečnosti. Zkoušečku má každý kutil doma.

Datum: 18.10.13 17:52

Ahoj zmatenko. Remoska je stará, ale už není dobrá, protože nefunguje. Ale rozumím Ti. Také mám dvě, jednu malou a tu velkou. I dnes se vyrábějí s tím okénkem. Jediné, co se změnilo, je ta přívodová šňůra. Sousedka má ještě tu předpotopní, s tou keramickou zástrčkou. Pokaždé, když na to koukám, tak mám nepříjemný pocit, že z toho vyšlehne plamen. :D, :-D Dnes je nová remoska hodně drahá, ale právě jsem se podívala na aukro bazar a našla tam ihned dvě remosky na prodej. Jedna byla za sedm set ta druhá už nevím. Ale nebylo by lepší koupit remosku co funguje?

Datum: 18.10.13 21:53

Děkuju všem rádcům nejen za cenné rady, ale i za předání osobních zkušeností. Dnes jsme byli ve fázi pokusu rozebrání víka, což není vůbec jednoduché, jak psal @jabraka, Tři nýty ze čtyř se podařily, čtvrtý odolává. Takže jsem od dalších pokusů manžela odradila a přesvědčila k návštěvě opravny a svěření našeho kuchyňského pomocníka do odborných rukou. Uznali jsme, že by asi nebylo o nic jednodušší pokoušet se shánět díly a po opravě pak znovu nýtovat, než zajet za odborníkem. Koupě nové je tím posledním a doufám, že k ní ještě dlouho nebude muset dojít. Ještě jednou díky všem. Zmatenka.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.