Jaké čerpadlo do studny

Od: Datum: 17.10.13 12:26 odpovědí: 4 změna: 18.10.13 13:39

Mám vrtanou studnu o průměru 30 cm a hloubce 8 m a přítok vody je víc než dobrý. Asi 5 let jsem měl a ještě mám ve studni čerpadlo WILO TWU 5 204 EM, které doposud běželo bez sebemenších problémů. Teď však natlačí pouze 3 bary a musel jsem stáhnout na tlakovém spínači vypínací tlak aby čerpadlo nejelo nepřetržitě. Servisní technik mi řekl že už bude vyběhané a oprava bude do 4.000,- Kč

Potom zvažuji zda raději nekoupit nové. Pro informaci uvádím, že čerpadlo tlačí vodu do expanzky 100l. a odběr vody na domě je cca 40 m3 měsíčně. (3 byty + 3 obchody).

Poraďte prosím jestli nechat čerpadlo opravovat nebo koupit nové a doporučte jaké, aby vyhovovalo uvedeným požedavkům.

doplněno 18.10.13 13:16:

Děkuji za odpovědi, ale spíš mne zajímá, jaké pořídit čerpadlo co se kapacity týče, doporučit konkrétní typ. To že to bude WILO nebo Grundfos je mi jasné. Kupovat nějakou levnější značku určitě nemám v úmyslu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 17.10.13 13:55

Dobrý den, pokud již byl na místě servisní technik, tak se dá asi vyloučit jiná závada (netěsnosti nebo zavzdušňování systému). A pokud jste byl doposud s výkonem čerpadla spokojen, tak bych volil to repasování stávajícího čerpadla - budete mít jistotu provozu, která byla dříve. Zdravím!

doplněno 18.10.13 13:44:

Nevím, ale pokud dosavadní čerpadlo bylo vyhovující, tak si zřejmě koupíte nové, ale to samé - asi za 10.000,- Kč.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.10.13 17:08

Gumová šnekovice je už odřená -vytáhnout čerpadlo, přemontovat..., odzkoušet mimo studnu, a hlavně nepřehodit smysl otáčení motoru ( uvolní se šnekovice, a zase rozebírání, aby jste se k ní dostal...)

doplněno 18.10.13 14:36:

Tak to se omlovám, nenapadlo mě že někdo by to zapnul bez ponoření do vody, na zkoušku jsme to dávaly do kyble s vodou...

Samosebou by to nedělalo gumové šroubovici, ani motoru dobře na sucho... testky jsme prováděly pár vteřin..

Od: dexx®
Datum: 18.10.13 13:39

Odzkoušet mimo studnu? Takže spálit? Musí to zkusit aspoň v sudu s vodou!

Od: fribble*
Datum: 17.10.13 17:01

WILO a Grunfos je špička v oboru, lepší nekoupíte. Buď opravit, ale po 5 letech bych spíš zvažoval nové - generálka vyjde levněji, ale nové je nové.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.