Kanalizačni připojka

Od: Datum: 16.10.13 08:49 odpovědí: 3 změna: 16.10.13 12:13

v naši obci bude provedena stavba kanalizace ,revizni šachtu chce projek umístit na náš pozemek v znikne nám tak věčné břemeno? A dale je povina obec přivest připojku na hranice našeho pozemku. Bez ohledu že nesouhlasim z umistěnim revizni šachty?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bgmaniac*
Datum: 16.10.13 09:09

Ano, pokud půjde kanalizace jakkoliv přes Váš pozemek vyjma přípojky, která je ve Vašem vlastnictví, vznikne věcné břemeno. U nás to též bylo, bránili jsme se, nicméně jinudy jít kanalizace nemohla vzhledem k místním podmínkám, nebylo nám to tudíž nic platné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.13 10:34
avatar

Pokud se jedná o revizní šachtu výhradně pro Váš pozemek, je Vaše (stejně, jako potrubí do ní zaústěné z Vaší nemovitosti). Proto musí být (pokud je to technicky proveditelné) na Vašem pozemku. Takže žádné věcné břemeno nemá proč vznikat. Pokud by přes Váš pozemek vedlo potrubí někam jinam, pak by břemeno vzniklo.

doplněno 16.10.13 10:40:

Před časem jsem si musel dokonce sám a na své náklady šachtu vykopat a vyzdít. Jinak by mně přípojku nechali ukončenou v chodníku na hranici pozemku a já bych dodnes musel vyvážet žumpu.

Je to už pár let, ale myslím, že se to tak moc nezměnilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.13 12:13

Revizní šachta kanalizační přípojky je součástí kanalizační přípojky a umísťuje se na hranici pozemku odběratele.

Přípojka je vlastnictvím odběratele, nebo majitele napojeného pozemku, věcné břemeno tedy nemá proč vzniknout.

Obecní úřad může v přenesené působnosti rozhodnutím uložit vlastníkům pozemků nebo staveb na kterých vznikají, nebo mohou vznikat odpadní vody povinnost připojit se na kanalizaci v případech, kdy je to technicky možné.

Vodovodní a kanalizační přípojku pořizuje na své náklady odběratel, není li dohodnuto jinak.

Není moc obcí, které jsou ochotné vybudovat přípojky odběratelům až pod nos včetně revizní šachty a pak si od nich ještě vyslechnout frflání o nesouhlasu s umístěním revizní šachty. Konec konců revizní šachta je jediné místo, které můřete v případě ucpání přípojky použít pro její následné zprovoznění, nerozumím tedy tomu, proč s revizní šachtou nesouhlasíte, ale to nebylo předmětem dotazu. Je to asi jako bych si kupoval auto a nesouhlasil s tím, že má kola.

Každopádně obce jsou oprávněné vybírat od vlastníků nemovitostí poplatek za zhodnocení pozemku možností jeho napojení na vodovod nebo kanalizaci. Jinými slovy, i když vlastník nemovitosti přípojku odmítne, poplatek za zhodnocení pozemku je povinen zaplatit, pokud ho k tomu obec vyzve.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.