Jak naložit s kyselinou solnou?

Od: Datum: 16.10.13 08:48 odpovědí: 4 změna: 16.10.13 16:15

Při likvidaci bytu po... no to je jedno, jsme nalezli litr kyseliny solné. Co s ní? Popř. má někdo zkušenost jakým způsobem ji použít na čištění odpadů? Ale není technická, je kvalitní-dá-li se napsat -potravinová.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.13 10:11
avatar

Nevím, jaký rozdíl (koncentrace?) je mezi technickou a tou Vaší kyselinou. HCl se odjakživa používala na čištění záchodových mís. Částečně odstranit vodu ze sifonu mísy a dolít kyselinou. Mísu zakrýt deklem zbytečně to nedýchat a dobře větrat. Nechat přes noc, pak několikrát spláchnout. HCl dokonale rozpustí i značnou vrstvu vodního kamene.

Já používám HCl na čištění značně zoxidovaných mosazných předmětů. Předmět ponořit do kyseliny, po pár minutách vyjmout, opláchnout, zneutralizovat (třeby mýdlem). Šedo-hnědý povlak se dá setřít hadrem. Pak přeleštit třeba sidolem.

Píšu o technické HCl.

doplněno 16.10.13 10:15:

Pracovat venku! V bytě ani náhodou!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.13 12:39
avatar

jestli opravdu nevíte co s ní, pak jí můžete vyčistit záchod od vodního kamene. Nalejte ji do záchodu a nechte ji tam pár hodin, třeba na celou noc a nelekněte se té hnědé pěny, která se začne tvořit. Ta příliš vysoko nevystoupí.

Pro čištění odpadů pod umyvadlem a pod výlevkou v kuchyni raději kyselinu nepoužívejte. Pro takovou akci je lepší louh.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.13 16:03
avatar

Já bych jen dodal, že při čištění čehokoliv kyselinou nebo louhem je naprosto nezbytné si chránit oči brýlemi ! Nikdy nevíte, která kapka se vám trefí právě do oka a je vymalováno. Doporučuji i gumové rukavice !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.13 16:15
avatar

Kyselina solná(HCl) je středně silná kyselina,není tak nebezpečná jako sírová,ale je s ní potřeba zacházet z hlediska bezpečnosti opatrně.Nejlépe by bylo,rozdělit litr do menších lahviček a používat v malém množství do WC.

JABRAKA

doplněno 16.10.13 18:33:

Ještě bych dodal - při nalití kyseliny do jiné,než originální lahve,nezapomeňte lahvičky viditelně označit a uložit mimo dosah dětí!

JB

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.