Zapojení rozvodnice

Od: Datum: 15.10.13 12:40 odpovědí: 3 změna: 15.10.13 21:15

Dobrý den.

Chtěl bych se, prosím Vás zeptat zda-li je možne mít takto zapojenou rozvodnici. Rozhodl jsem se postavit si zásuvky ovládané pomocí I/O modulu od firmy Papouch. Modul Quido se čtyřmi vstupy a čtyřmi výstupy je připojen k počítači s Windows prostřednictvím USB. Modul pracuje pod napětím 12v, proto je potřeba zásuvky spínat za pomocí výkonového relé. Děkuji mnohokrát za odpověď.

doplněno 15.10.13 12:49:

Jističe na fotografii jsou pouze provizorni,budou nahrazeny jističi s jinými hodnotami.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 15.10.13 15:25
avatar

Obnecně se nedoporučuje kombinovat v jednom rozvaděči nízké napětí (230/400V) a mslé napětí, ale samozřejmě jsou nutné výjimky, zářným příkladem je třeba zvonkové trafo. Za podobnou výjimku bych považoval i Váš záměr, jen bych se snažil oddělit silové vodiče od ovládacích. Takže moje jediná výhrada je ten černý tenký dvoudrátek, přišpendlený k zelenožlutému, je zbytečně blízko chrániče a lze jej vést po levé straně. Ale za mne jinak dobrý! ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.13 19:50

Záleží, jak má papouch provedenou izolaci od PC. A hlavně by spínací relé měli mít izolační pevnost kontaktů (230V) a spínací cívky (SELF spíče PELF) tj. 4kV. Pokud se prorazí cívka relé s kontaktem, např přetížení a zuhelnatěním, má to většinou hodně nedobrý vliv na PC

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.13 21:15

Gratuluji k zásuvkové vesmírné lodi

Ale teď vážně - pokuste se od sebe prostorově a viditelně odělit ovládací a silové vodiče. Budete-li zásuvky jistit jističi 16A, používejte vodiče průřezu 2,5mm2 a samozřejmě že jmenovitý proud kontaktů relé musí být rovněž minimálně 16A. Pokud plánujte časté spínání větších zátěží, spíš bych uvažoval o ministykačích.

A jedna ryze osobní poznámka - v tomto případě bych raději relé/stykačem spínal i vodič N k zásuvkám.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.