Zpětná klapka vs digestoř

Od: Datum: 15.10.13 09:50 odpovědí: 7 změna: 21.01.15 19:53

Zdravím a posílám další dotaz, resp. sérii dotazů:

1. Zpětná klapka - kam se instaluje (přímo digestoř nebo větrací šachta, kam v šachtě)?

2. jak náročná je instalace (pracnost, cena, materiál)?

3. Jaká je zvuková tlumivost (co lze od ní očekávat)?

Díky všem za relevantní odpověď.

AP

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.10.13 11:19

Zpětná klapka bývá většinou součástí digestoře. Je vestavěná v hrdle na výstupu digestoře.

Teď nedávno jsem instaloval digestoř se zpětnou klapkou. Její konstrukce byla až k smíchu. Takže jsem zpětnou klapku vykuchal, aby zbylo pouze plastové hrdlo a koupil kvalitní zpětnou klapku do potrubí.

1.)

Zpětnou klapku můžeš instalovat kamkoliv do potrubí. Musí to však být pouze potrubí od digestoře, bez bočních přípojek. Jde o to, aby se ti do kuchyně přes digestoř nedostával vzduch z jiných místností.

2.)

Většinou je zpětná klapka na výstupním hrdle ze zařízení a nebo v provedení spojky na potrubí. Instalace je naprosto jednoduchá. Kvalitnější a dražší zpětné klapky mají po obvodu pryžové těsnění a mají minimální propustnost vzduchu při zavřené klapce.

3.)

Zvuková tlumivost - to snad ne? Zvuk zpětná klapka nedokáže nijak zatlumit.

Zkus tento požadavek více rozepsat. Nevím co si pod tím mám představit.

Ohodnoceno: 2x

Od: honzajs
Datum: 15.10.13 12:14

Tazatel myslí, aby přes digestoř neslyšel sousedy ze spodního bytu. To by mě taky zajímalo, jak lze tohle utlumit.

Přenáší se to dost intezivně.

Ohodnoceno: 0x

Od: ap*
Datum: 15.10.13 13:22

jak už psal Honzajs - zvukovou tlumivostí jsem myslel, nakolik instalovaná klapka ovlivní přenos hluku vzduchotechnikou od souseda nade a pode mnou. V současnosti jsem se nastěhoval do bytu, kde je digestoř umístěná vedle šachty pro digestoř, digestoř má uhlíkový filtr a šachta je zaslepená mřížkou. Od souseda nade mnou slyším opravdu vše co se děje v kuchyni, tak mě napadlo, že to může být způsobeno chybějící klapkou v chybějící digestoři. Je to možné?

Od: bgmaniac*
Datum: 15.10.13 12:21

Tak tak, jak píše kolega výše, originální zpětná klapka u některých digestoří - no - opravdu nevím, co vůbec měla těsnit. Vyhodil jsem jí a dal úplně jinou na potrubí. Zvuk moc netěsní, ale zima se dovnitř nedostává. Pokud ovšem v dotazu spíš nešlo o to, jak moc se zvýší hlučnost digestoře. To je otázkou, potrubí kvůli nízké hlučnosti by mělo být co nejkratší, rovné a hladké. Svoje udělá též případná mřížka na výstupu potrubí.

Od: digestorak
Datum: 21.01.15 11:41

Mohl bych trochu oživit tohle téma a zeptat se na podobný problém?

Digestoř mám už zapojenou a montáž prostorové digestoře byla tak náročnám, že ji nechci znovu rozebírat, poškrábal bych i plechy...ale klapku jsem bohužel nedal... myslíte, že by šla namontovat na konec potrubí až ven? Viz náčrt...

doplněno 21.01.15 11:42:

A tu klapku bych dal za tu zeď jak trčí ze zdi nyní asi 20cm...

Od: jmlc®
Datum: 21.01.15 11:46

já to takto řešil u tchýně - před cca 10ti lety ... stále funkční

https://www.nakupka.cz/vyrobe…lapka-faber-100mm-s-rameckem/

klapka je ve zdi, po dalších 10cm je venkovní mřížka

doplněno 21.01.15 19:53:

To je těžko říct, jestli na tom budete stejně... záleží asi na digestoři... já tam dal nějakou starou ze sklepa (tchán to už nestihl udělat, zemřel). Byla tam tak 10 let - stará komunistická dobrá kvalita... - hlavně jsem to dal se spádem směrem ven!

Tchýně si nestěžuje a fungovat to funguje - takže počítejte 10 let skladování a 10 let víkendového vaření :)

Od: digestorak
Datum: 21.01.15 19:29

A funguje to dobře? Mám na mysli hlavně to, nesníží se razantně tah digestoře?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.