Odkládací deska u krbu

Od: Datum: 14.10.13 16:45 odpovědí: 2 změna: 14.10.13 19:15

Dobrý den, mám zděný krb cca 80x40 z plotových cihel (tvarovky). Vnitřek dle obrázku plánuji vyzdít ze šamotek, samozřejmě i na výšku.

Uvažuji, zda před šamotkami (modré pásy) udělal z leštěného kamene (pomník) něco jako parapet nebo spíš odkládací desku před ohništěm.

Jde mi o to, zda to nepopraská teplem nebo tak? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.10.13 17:17

Dobrý den, pokud tomu nákresu rozumím, tak ta deska bude jako ozdoba nahoře nad ohništěm (parapet). Přesah bych volil menší, ale jinak bych se popraskání teplem nebál. Možná se to jen rozpálí, tak tam nic nenechávat. Kamarád na chalupě griluje na leštěné žulové desce a žhavé uhlí je hned pod ní a je to bez problémů. Jenom se ta deska nesmí prudce ochladit a musí se nechat vystydnout. Zdravím!

doplněno 14.10.13 19:51:

Nejsem odborník, ale asi bych volil maltu nebo šamotovou maltu. To lepidlo nevím, kolik vydrží tepelně.

Ten přesah a síla desky je asi rozumné řešení.

Ohodnoceno: 0x

Od: jendaxde
Datum: 14.10.13 19:15

Dobrý večer, nákres se mi samozřejmě nepovedl. Přesah počítám max. 2 cm a celková tloušťka tak 5 cm. Je lepší to dát na flexi lepidlo na obklady a nebo obyč a nebo je to zcela fuk (např. malta)?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.