Motorová pila zlobí

Od: Datum: 14.10.13 14:07 odpovědí: 8 změna: 10.11.13 01:33

Mám motorovku Stihl a zlobí startování. Přes zimu byla v servisu, pak jakžtakž fungovala a nyní na podzim už se to zase vrací do starých kolejí. Chci jí nastartovat 1x2x3x probublání, pak naskočí a chci říznout (i na volno) a probubláním se zase udusí. Víte někdo co to bude? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.10.13 15:14

Mě se podobně chová pila zřejmě kvůli svíčce. Když ji vytáhnu a vyčistím (není zakarbonovaná), tak pila zase nějakou dobu jede a dobře funguje jen horká. Předpokládám, že u mě je to nevhodnou tepelnou hodnotou svíčky.

doplněno 14.10.13 15:14:

Mně..

doplněno 14.10.13 19:21: Taky se stává, že filtr sání (ten molitan) nasákne olejem a benzínem.
Ohodnoceno: 2x

Od: ben®
Datum: 14.10.13 15:15

Dobrý den, nevím, zda je to rada, ale soused měl problém u křovinořezu. Naskočil, ale když ho sklopil, tak "chcípl". Zjistil, že to dělá, když je v nádržce již málo benzínu. Umístil do nádržky k sání hadičku (od vzduchování u akvária) a ta mu zajistí přívod benzínu i po naklonění a ze spodní části nádrže. Zkuste zjistit, zda pila jede jen v rovině a "chcípne" až při naklonění. Nebo mít stále plnou nádrž. Zdravím!

Od: moto®
Datum: 14.10.13 15:47

Pravděpodobně seřízením. Najděte si schopného mechanika, sám si s tím bez zkušenosti asi těžko poradíte i když jde prakticky jen o dva seřízovací šroubky. Pokud není náhodou problém jinde (filtr paliva...) poradí si s tim za 5 minut.

To že dáte do servisu, ještě neznamená, že bude zrovna v ruce dobrého mechanika

Datum: 14.10.13 19:34

Myslím, že základní rady jste již obdržel ( seřízení, čistý filtr a to jak vzduchový, tak zejména palivový, co je v nádržce)), svíčku máte vyčištěnou také, benzín máte doufám také čerstvej - pokud ne, tak jej okamžitě vyměňte a osobně bych dal poslední tip, aby jste dal zcela novou origo svíčku, nebo stejných hodnot, svíčka , pokud je špatná, můžete čistit jak chcete a stejně "nepude"- osobní zkušenost. Pak dejte vědět..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.10.13 20:55

Asi blbá otázka: Nemáš aktivovanou brzdu řetězu?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.10.13 20:59

Nemohl by to být ucpaný výfuk?

Taky si jednou na Stihlce pohrál s mýma nervama . . .

Datum: 14.10.13 21:05

Díky za doporučení a ve středu vyzkouším. Jinak to budu asi řešit přímo se Stihl servisem. Díky

Od: petrvorel6*
Datum: 10.11.13 01:33

Mám tento http://www.srovname.cz/gtm-gtc-56/srovnani-cen/k.2294613 model a stávalo se mi to samé. Pomohli až lidé ze servisu a oprava nebyla ani drahá. Rozhodně to za to stálo, protože teď pila opravdu šlape :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.