Jak zateplit střechu starého domu

Od: Datum: 13.10.13 17:07 odpovědí: 9 změna: 02.03.15 18:10

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak jde zateplit střechu staršího domu (cca 30 let) když jsou latě přibitý na krokve bez parozábrany a na tom střešní krytina (tašky)? Musím sundat krytinu a latě a pod to dát parozábranu, nebo je jiné řešení? Nerad bych to dělal, střecha je velmi zachovalá. Prosím podrobnou informaci, chtěl bych to dělat svépomocí. Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: duha®
Datum: 13.10.13 17:38
avatar

nejsem stavebník ale tu parozábranu tam budete muset dát a na zateplení sám jsem se po tom pídil i na svém domku a nechal jsem si udělat nabídku na stříkanou pěnu - něco jako montážní pěna- je to hotový rychle a zaleze to všude tomu říkám izolace ovšem cena je taky zajímavá 200 metrů čtverečních a 100000kč

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chaluparka
Datum: 13.10.13 18:12

Nemusíš nic sundavat, stačí přišroubovat kontralatě 50/30 po stranách krokví a na ně připevnit parozábranu. Dál jsou pak různé možnosti izolace, ale na to se neptáš

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chaluparka
Datum: 13.10.13 21:57

Omlouvám se, bylo mi to divné, už když jsem to psala - samozřejmě paropropustná fólie. Parotěsku jsem dávala až pod tepelnou izolaci ( z vnitřní strany objektu ) a na to podhledové desky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.13 18:18

Pokud opravdu dáte parozábranu pod latě, tak je to na 100% špatně.

Parozábrana patří co nejvíce do interiéru (například těsně pod sádrokarton) a má za účel zamezit vodním parám z interieru pronikat do tepelné izolace.

Pod latě patří paropropustná hydroizolační folie, nejlépe vysocedifuzní ke které lze přímo domáčknout tepelnou izolaci. Její úkol je pojistná hydroizolační funkce proti zatečení (závada na krytině, zafoukaný sníh, atd...).

Ideální postup je opravdu přeložení střechy a doplnění pojistné folie na trámy, dále kontralatě a pak latě s krytinou.

Nicméně pokud mezi současné trámy natáhnete paropropustnou folii tak, aby uprostřed byla mírně prověšená a nebudete ji šponovat tepelnou izolací, nic tím nezkazíte.

Folie by neměla obepínat celý trám ale pouze z boku. Pokud by opravdu střechou zatékalo, tak aby se voda nedržela v "lavoru" pod trámem a měla šanci vyschnout.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.10.13 18:27
avatar

A neuvažoval jste zateplit pouze půdu ať už pochozí, nebo nepochozí. Plocha je menší a protože to mám právě za sebou /tedy dutina ve stropě/, tak vidím, že je účinek okamžitý. Aplikace 4 hodiny.

doplněno 13.10.13 18:28:

Půda jako strop.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.13 18:30

já si myslím že se tazatel špatně vyjádřil že si plete parozábranu s paropropustnou folií, která se dává pod kontralatě. Jinak pokud budete zateplovat vatou, musíte dodržet postup a to je i přebouchat latě přes kontralatě a dát tam tu difuzní paropropustnou folii. Já jset to tak musel udělat a to u střechy cca 500 m2. Jiné řešení pak je zateplit polystyrenovýma deskama, ale to je jiný systém, kde by jste nemusel dávat paropropustnou folii. Já ovšem tomuto moc nevěřím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.13 18:36
avatar

Nezateplujte střechu ale podlahu půdy.Přímo na podlahu půdy položíte cca20cm vaty,na to folii jutadach a je hotovo na domku cca půl dne.pkd je potřeba ke komínu či anténě tak se udělá jen chodníček z trámů a mezi ně vata a zaklopit třeba OSB deskami.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.13 21:31
avatar

lcklck,

musíte dodat více informací.. ale běžně se dodatečné zateplení dělá, Popis již dobře napsat kolega @requied jen doplním obrázek, abyste pochopil, nebo se klidně ptal dále.

Nejedná se ale jen o tuto fólii, ale i další věci. Několik odpovědí je špatných a nepřesných.

Nemusíte sundávat krytinu, pokud máte fotky půdy, můžeme probrat detaily on line..

http://cukrar.rajce.idnes.cz/…_obrazky/#dodatecna_folie.jpg


doplněno 02.03.15 18:10:

Rád pomůžu, pokud můžu, každému, kdo si mne najde pomocí vyhledávače. Klidně telefonem, ICQ. skype, jak chcete..

Já preferuji skype, je to rychlé a zadarmo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lamakrelka
Datum: 02.03.15 14:57

Dobrý den @milancukrar

,nabízel jste tazateli on-line probrání problému. Myslíte, že byste mohl pomoci i mě? Jedná se o dost podobný případ.

Děkuji

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.