Obecní kotelna netopí

Od: Datum: 13.10.13 08:46 odpovědí: 7 změna: 13.10.13 17:50

Žiji v obci, která od roku 2007 provozuje svoji kotelnu na biomasu. Dosud, a to se topí sedmou sezónu, jsou s topením stále problémy. Výjimkou byla pouze loňská sezóna, kdy výpadků bylo málo. Topení v kotelně je značně nespolehlivé, za tuto sezónu, která zde začala 10. září, bylo pouze několik dnů, kdy se topilo celý den. Jinak vždy na několik hodin během dne topení nefunguje. Časy jsou různé, někdy třeba od sedmi ráno do deseti, někdy zas od deseti dopoledne do šesté do večera. Topiči tam hází materiál tak, jak jim přijde pod ruku, přivezou jim například kamion s velice výýhřevným topivem, tak ho za tři dny stopí, i když je venku 15 stupnu a stačilo by topit něčím mně výhřevným, potom zase nemají čím topit a venku je zrovna zima. Teď nám topení prakticky nefunguje od včerejšího odpoledne, kdy nejdřív nehřálo vůbec, potom slabě, přes noc trochu lépe a teď zas vůbec nehřeje.

Vedení obce o problému ví, snaží se vymýšlet řešení, ale dosud nic nevymyslelo, protože znáte, jak to na malých obcích chodí a že větším střetům se tam každý brání. Proto by mne zajímalo, kde si na topení stěžovat a jak problém řešit.?Ano, má doma teď třeba 21 stupňů, nicméně to teplo má být dodáváno nepřetržitě, ne? Co kdyby někdo třeba týden nebyl doma, přijel, zapnul si topení a nic? Měl by tam pak pěknou zimu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vlasatec*
Datum: 13.10.13 09:56
Začít se víc angažovat, vyburcovat víc obyvatel a sepisovat petice. Vždyť musí mít nějaký sklad se zásobou paliva aspoň na půl roku... Taky asi máte nějakou smlouvu s obcí... omrknout to jestli náhodou není porušována - nechat si vrátit investici a začít si topit sám.. Nic dalšího mě v tuto chvíli nenapadá.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nnnnnnnnnnnnnnn
Datum: 13.10.13 11:03

Zásobu na půl roku nemají. Burcovat obecní úřad nemá smysl, už mnohokrát k tomu došlo, ale nikdy se nic nevyřešilo. Proto se ptám, kde, krom obecního úřadu, je možno problém řešit...

Od: vlasatec*
Datum: 13.10.13 11:11
Mrkněte do té smlouvy, určitě mají nějaké povinnosti, pokud tam jsou uvedeny, můžete se bránit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nnnnnnnnnnnnnnn
Datum: 13.10.13 15:15

Ano, ale bránit se jak a bránit se kde? Na to se ptám. Na obecním úřadě o problémusamozřejmě vědí a nic neřeší.

Datum: 13.10.13 15:24
avatar

Pokud nejste spokojeni s pristupem obecniho uradu, jdete vyse na krajsky urad, ktery bude neochotu obecniho uradu resit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivulenka*
Datum: 13.10.13 17:11

ombudsman

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 13.10.13 17:50

Burcovat obecní úřad nemá smysl, už mnohokrát k tomu došlo, ale nikdy se nic nevyřešilo

To jste jako na vesnici potkala starostu a řekla - Hele Lojzo, zas se u nás netopí ! A nebo jak jste si stěžovala? Podala jste stížnost písemně? Oni vám neodpověděli? A nebo nesouhlasíte s odpovědí?

Až budete mít papír od obce, že situaci nemůže - nechce řešit, tak se obraťte na Krajský úřad. Stejně by vás napřed odklázali na jednání s vašim obecním úřadem. Ústně (hubně) nic nevyřešíte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.