Věcné břemeno - co to znamená?

Od: Datum: 12.10.13 16:22 odpovědí: 5 změna: 12.10.13 21:05

Dobrý den, našel jsem inzerát na prodej bytu a v popisu je věcné břemeno. Chtěl bych se zeptat "polopatě", co to znamená. Konkrétně toto (obrázek):

Děkuji za vysvětlení.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.10.13 16:53

Prostě koupíš byt i s babou,která tam bude bydlet až do své smrti a ty s ní nehneš.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: atak
Datum: 12.10.13 17:03

takovou nemovitost je dobré koupit pokud máte dost finančních prostředků protože takova nemovitost nestojí moc a až ten člověk kterej tam bydlí zemře byt bude čistě váš a budete ho moc třeba prodat a za mnoho víc než jste ho koupil... já našel byt v Praze 3+1 za milion s břemenem což je zadarmo normalně neseženete byt za milion v praze... zdravim

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.13 19:24
avatar

exitují různá břemena např i chůze : tj. že máte vlastní prostor resp. pozemek, ale musíte druhým umožnit tudy procházet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.13 20:47
avatar

Je to napsáno velice složitě, ale samotná věc je jednoduchá. V bytě bydlí nějaká paní, která byt sice nevlastní, ale bývalým majitelem jí bylo zřízeno tak zvané "věcné břemeno". Ono je to jednoduché, "věcné" víte o co jde a "břemeno" taky víte co znamená. Takže když koupíte ten byt, nemůžete tu paní odtamtud vystěhovat bez jejího souhlasu a musíte čekat až zemře. Ale můžete se s ní pokusit jednat, pokud by Vám šlo o uvolnění bytu a nabídnout jí jiné ubytování, se kterým by souhlasila a za stejných podmínek na které byla zvyklá. Bude to obtížné, neboť staří lidé se neradi stěhují a mění svůj styl života. Takže je třeba přihléhnouti k ceně bytu a jestli je to pro Vás výhodné, čekat třeba deset let. Také to může být i pár měsíců, kdo ví... Ale právě v tom to všecho vězí. Já si myslím, že koupíte byt a paní Vám bude platit 6000kč. měsíčně, dokavaď nezemře. Pak bude byt volný. Musíte si rozmyslet, jestli se Vám to vyplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 12.10.13 21:05
Nejsem pravnik, ale z laickeho pochopeni toho inzeratu mivyplyva, ze:

  • v tom byte bydli pani, ktera na to ma pravo tam bydlet do smrti
  • jestli byste se dohodli, ze se prestehuje, tak by mela narok na 6000 mesicne (resp. stred rozpeti najmu v dane oblasti, coz je v teto dobe 6000 tisic, ale za 5 let let muze byt treba 7000) po dobu minimalne 10 let, tedy 6000 x 12 x 10 = 720 000 Kc.

Tedy ve zkratce:

  1. koupis byt, ale bydlet v nem nemuzes, protoze tam bydli nekdo jiny
  2. jestli bude mit zajem, tak ji muzes za 720 tisic vykoupit (pricti to v cene bytu)

Obecne bych si tipnul, ze takovy byt je vhodny bud jen jako investice nebo v pripade, ze tam zije clovek, ktery se chce odstehovat za dobrou cenu.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.