Kamna thorma marburg

Od: Datum: 03.11.13 20:12 odpovědí: 7 změna: 03.11.13 21:35

ahoj chci si koupit kamna thorma marburg myslim si že mi budou stačit potřebuju vytopit 173m3 a prodejce uvádí 82-205 m3 maj 7kw takže si myslim že by to mohlo vytopit jenže já je ted chtěl objednat ale u jednoho prodejce je napsáno co jsem již zmínil a u druhého je 7kw ale jen 48 - 124 m3 jedná se ale o stejná kamna proč tam každý píše něco jiného? abych nevyhodil peníze a kamna byla k ničemu .. :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.11.13 20:38
avatar
Každý píše něco jiného, protože výkon se dá změřit, ale na jak velký vytápěný prostor bude stačit, to je pouze hausnumero.
Jeden uvažuje s méně zatepleným domem, druhý s více zatepleným.
Za určitých okolností mohou mít pravdu oba..ale každý pro jiné parametry domu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 03.11.13 20:47

Dobrý den

Dříve se v návodech uvádělo u jedněch kamen více vytápěných prostorů a to vzhledem k tepelněizolačním vlastnostem vytápěných prostorů. Uvedu příklad u 5kw kamen se uvádělo dříve toto: příznivý typ konstrukce 90 kubíků, méně příznivý typ konstr. 55 a nepříznivý 35, ve všech případech se jednalo o tatáž kamna

Aby to nebylo tak jednoduché tak v dnešním návodu se pro stejný typ kamen udávají také tři prostory a to: příznivý typ konstr. 124 kubíků, méně příznivé podmínky 73 a nepříznivé 48.

Takže dnes se uvádí u stejného typu větší vytopený prostor než dříve, důvodem možná je, že místo hnědého uhlí dnes do návodu výrobce píše užití uhlí černého.

Dříve se také uváděl výkon kamen 4kw, dnes 5kw. Jde o jedna a táž identická kamna. Není to tedy u těch Marburgů podobné? Protože kamna Marburg se vyrábí delší čas, je možné že jeden výrobce vycházel z návodu či listů nových a druhý ze starých.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 03.11.13 20:49

omlouvám se v poslední větě je chyba jeden PRODEJCE vychází z návodů nových a jeden ze starých nikoli VÝROBCE.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mool
Datum: 03.11.13 20:51

aha děkuju vám za vysvětlení tak snad budou stačit na 173m3 když tam budu mít ještě teplovzdyšný výměník a budu topit hnědým uhlím, barák neni izolovanej proti vlhkosti a neni zateplenej stará zástavba

Od: janm*
Datum: 03.11.13 20:58

Pak také záleží jaké palivo užijete a jak ho budete v těchto kamnech spalovat. Na menší a kratší výkon postačí přikládat dřevo, chcete-li vyšší výkon a delší stáložár užijete hnědouhelné brikety, chcete-li aby kamna dala velmi vysoký a dlouhý bezobslužný výkon, pak můžete naplnit šachtu hněd. uhlím např. ořech jedna a necháte odhořívat shora, tady je nutné dát pozor na spodní klapku, aby nebyla vyjma dobrého roztopení na max!, kamna by se mohla poškodit. A zase ve všech případech jde o jedna kamna a přece co způsob to jiný výkon a doba vytápění.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.13 21:05
avatar

Zdravím,
vycházel bych z toho, co udává výrobce - http://www.thorma.sk/kachle/marburg/
Proč se udávané hodnoty liší? Protože u kamen se udává nejnižší, střední a maximální výkon (pro Marburg je to 3,4kW; 7kW a 10.5kW). Někdo dělá výpočet vytápěné plochy ze střední hodnoty výkonu a někdo z maximální - koukněte na to u výrobce - tam je to pěkně vidět. Samozřejmě je taky třeba počítat s tepelným odporem objektu - nezateplený dům bude potřebovat vyšší výkon na menší plochu a obráceně.
Vzhledem k tomu, že o těchto kamnech uvažuju výhledově jako o náhradě za Petry (střední výkon 5kW) pro nezateplený objekt o objemu vytápěného prostoru cca 195m3, tak bych řekl, že se nemáte čeho bát a kamna můžete s klidem koupit. Podle zateplení objektu budete topit odhaduji na cca 50-75% výkonu kamen.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mool
Datum: 03.11.13 21:35

díky díky tak já je objednal tak uvidim

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.