Jak opravit a zateplit a za kolik

Od: Datum: 10.10.13 19:35 odpovědí: 3 změna: 10.10.13 21:39

Mám na chalupě stěnu domu od souseda, která je z vepřáků. Chalupa je od majitele různé šešroubovaná, aby se nic nestalo, tak-že na stěně od souseda jsou vidět železa a jak je dost mrazivo, tak v místnostech je velká zima a když jen temperujeme, tak stejně zamrzne voda do vany a umyvadla, protože potrubí je vedeno souběžně s tou stěnou. Vypouštím vodu z řádu když tam nejsme, ale někdy se tak trochu zapomene a když tam za dva dny přijedeme, tak jsou rampouchy.

Stěnu bych chtěla opravit - nerovnou vepřovicovou stěnu srovnat a zateplit. Ptám se, je nutný mokrý proces, existuje nějaký jiný způsob? Navíc soused už několik roků brčí, je se mi stěna drobí na dvůr. Máte někdo zkušenosti s různými druhy zateplení a hlavně porovnání drahého a levnějšího. Stěna má 50m2 a já vůbec nevím na kolik vyjde jeden metr čtverečný.Zaomítat nebo vyrovnat nějakými plasty a pod to izolační vatu. Máte zkušenosti? Postup a cena.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.10.13 20:25

jarm,

máte hydroizolace stěn? Pokud ne, tak zapomeňte na kontaktní zateplení, třeba polyšem. Bez znalosti Vaší nemovitosti, těžko navrhovat správné řešení. Snad by šlo odvětrávané zateplení, čedičovou vatu do roštu.

Máte nějaké foto?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.10.13 20:45

to co píše milan mě taky napadlo a myslím, že se odvětrávané způsoby zaplení v takovéto souvislosti (vepřivoce) zde v diskuzívh objevují. vzhledem k možné vlhkosti zdiva je potřeba uvažovat s vatou odolnou vlhku.

Ohodnoceno: 0x

Od: jarm®
Datum: 10.10.13 21:39

Milane, domek je odizolován - podřezán nebo jak se to říká - celý dokola a je suchý. Fotka mě nenapadla sem dát, teď ani na domečku nejsem. Ptám se na tuto otázku, protože jak jde elektronika pořád dopředu, tak si myslím, že i technologie ve stavebnictví. Nevím jak to řešit, abych nenaletěla nějaké firmě a drahý peníz.

doplněno 10.10.13 21:45:

dřív se dával rabic, dělala se fajnová a potom hrubá. Nalepil se polystyren (ten jsem počítala, tak mi vyšlo 5.500. lepidlo 2,200). natáhla se perlina, další omítka a potom jenom buď barva nebo ne, ale spíše ne, protože je to zastrčeno a není to vidět - jen soused by to viděl. Doufám, že bude nějaká jiná technologie.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.